В Україні пропонують узаконити шерифів

За словами фахівців, в Україні варто офіційно запровадити посаду шерифа – стража правопорядку, якого обирає громада

В Україні варто офіційно запровадити посаду шерифа – стража правопорядку, якого обирає громада. Про це заявили учасники обговорення, яке відбулося 22 березня в Києві. Захід провів Центр політико-правових реформ та Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Про досвід запровадження цієї моделі в селі Стара Збур’ївка Херсонської області розповіли Віктор Маруняк, голова сільської ради, та Віктор Кривобородько, сільський шериф.

“Майже в кожній сільраді є штатна посада, що називається “інспектор сільської ради”. Її заплановано в сільському бюджеті, а тому проблем із фінансуванням немає. Але в різних місцях функціональні обов’язки таких працівників різні – від роботи з молоддю й розвитку спорту до захисту зелених насаджень. Ми ж зробили наголос, що інспектор у нашому селі – це людина, яка займається охороною правопорядку”, – зазначив Віктор Маруняк. За його словами, 70% інцидентів у селі – це справи побутового рівня, які можна вирішувати на місці, без виїзду оперативних груп. Тому, на думку сільського голови, було б краще передати частину функцій дільничних інспекторів людям, які можуть бути шерифами.

Потребу в шерифах Віктор Маруняк пояснює ще й відсутністю дільничних: “За вісім років моєї роботи змінилося 14 дільничних інспекторів, тобто кожен працював менш ніж рік. І тільки один із них був місцевим: це людина, яка могла знати 2,5 тис. нашого населення. Решта не знають села, тому ставити питання про якусь профілактичну роботу на його території немає жодного сенсу. А половини всіх злочинів можна було б не допустити, якби була хоч якась мінімальна профілактика”.

Зі свого боку, шериф Віктор Кривобородько заявив про необхідність розширити свої службові повноваження: “Є лише сім статей, по яких я можу працювати, і то їх соромно називати”.

Контакти:
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини
в діяльності правоохоронних органів
(044) 246 43 17
umdpl.association@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: