Установчі збори Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація європейських студій”

В Україні засновано Національну Асоціацію Європейських Студій 7 жовтня в м. Києві відбулись Установчі збори Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація європейських студій", було обрано Правління, затверджено План дій асоціації, а також призначено відповідальних за державну реєстрацію новоствореної громадської організації.  

В Україні засновано Національну Асоціацію Європейських Студій 7 жовтня в м. Києві відбулись Установчі збори Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація європейських студій”, було обрано Правління, затверджено План дій асоціації, а також призначено відповідальних за державну реєстрацію новоствореної громадської організації. На час проведення Установчих зборів, відбулись локальні збори у цілому ряді областей, на яких була підтримана ідея створення Асоаціації та засновані локальні осередки, що стали базою для широкого представництва усіх зацікавлених осіб в керівних органах новоствореної асоціації. Таким чином, до першої хвилі осередків увійшли Вінницка, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кировоградська, Луганська, Львівська області, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська області, АР Крим, а також міста Київ та Севастопіль. На черзі залишилось створення осередків у Волинській, Житомірській, Закарпатській, Миколаївській, Сумській та Черкаській областях.

Широке представництво усіх регіонів дозволило дотриматись балансу при виборах Правління Асоціації, до якого увійшли Микола Смолінський (м. Рівне), Михайло Мікієвич (м. Львів), Ірина Головащенко (м. Вінниця), Тетяна Анцупова (м. Одеса), Осана Лемара (м. Сімферополь), Марина Недопьокіна (м. Луганськ), Ігор Тодоров (м. Донецьк), Роберт Хорольський (м. Харьків). Президентом та Віце-Президентом Асоціації було обрано відповідно Романа Петрова (м. Донецьк) та Сергія Загороднюка (м. Київ).

Згідно затвердженого Плану дій Асоціації, було погоджено створити робочу групу щодо розробки стратегії розвитку європейських студій в Україні, започаткувати роботу секцій та комітетів Асоціації, створити інтернет- ресурс та друковане видання Асоціації. Відповідальними за оформлення відповідних документів з метою державної реєстрації Асоціації було призначено Романа Петрова, Сергія Загороднюка та Сергія Штукаріна.

Присутній на Установчих зборах асоціації представник Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дмитро Шульга поздоровив учасників зборів із прозорим та публічним процесом заснування Української асоціації європейських студій, а також наголосив на пріоритетності розвитку європейських студій в Україні.

Ідея створення загальноукраїнської асоціації дослідників європейської інтеграції та викладачів європейських студій послідовно розвивалась під час науково-методичного семінару для викладачів європейських студій та міжнародної науково-практичної конференції з європейських студій, що проходили в м. Донецьку в травні 2005 року та квітні 2006 року за фінансової підтримки Європейської програми та програми “Схід-Схід” Міжнародного фонду “Відродження”. Зокрема, на квітневій конференції були обговорені не тільки питання необхідності самої асоціації, на чому наполягали більшість вчених-дослідників європейської інтеграції, що зібрались на конференції, але й формат подібної асоціації, а також прийнятий план дій щодо підготовки до державної реєстрації асоціації.

Присутній на конференції президент аналогічної польської асоціації (ПЕКСА) висловив підтримку ідеї та розповів про досвід ПЕКСА, яка, нажаль, не має відчутного впливу на терені Польщі через відсутність прозорої розгалуженої загальнопольської структури. Саме тому, задля урахуванння польського досвіду, учасники робочої групи зі створення української асоціації європейських студій прийняли рішення щодо першочергової необхідності розбудови мережі регіональних осередків Асоціації та залучення найширшого кола фахівців, зацікавлених у розвитку європейських студій на локальному рівні.

Оскільки, саме цей рівень дотепер страждає від фактичної відсутності державної політики інформування громадськості та підвищення кваліфікації у сфері європейської інтеграції, не зважаючи на прийняті ще у 2003 році державні програми.

Більш детальну інформацію про Асоціацію можна отримати за е-поштою: eustudy@gmail.com, або за телефоном: 8-050-917-26-11 (Сергій Штукарін).

Автор : Сергій Штукарін

“Громадський простiр” 2006.10.10 http://www.civicua.org/news/view.html?q=870158

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: