Українці переважно позитивно оцінюють перші сто днів діяльності нової влади – результати дослідження

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та Центр ім. Разумкова за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провели соціологічне дослідження громадської думки України, а також експертне опитування щодо оцінки перших 100 днів діяльності нової влади.

Згідно з результатами дослідження, українці переважно позитивно оцінюють перші сто днів діяльності нової влади. Діяльність Президента Віктора Януковича повністю і переважно позитивно оцінили 54% населення, повністю та переважно негативно – 24%, діяльність прем’єр-міністра Миколи Азарова повністю і переважно позитивно оцінили 49%, повністю та переважно негативно – 29%, Голови Верховної Ради Володимира Литвина – відповідно, 39% позитивних оцінок і 34% негативних.

Втім, позитивні оцінки влади після обрання Віктора Ющенка були ще вищими: позитивно оцінювали діяльність Віктора Ющенка у перші сто днів 54%, негативно – 14.5%, прем’єр-міністра Ю. Тимошенко, відповідно, 54% і 16.5%, Голови Верховної Ради В. Литвина – 49% і 12%.

Також дослідження показало, що серед населення переважає думка, що все, що відбувається нині в Україні, йде у правильному напрямі – у цьому переконані 41%, протилежну точку зору мають 32%. Для порівняння, у березні 2005 року 47% населення так само вважали, що все розвивається правильно (21% поділяли протилежну думку). Проте вже у вересні 2005 року оцінки змінилися на протилежні: лише 21% залишилися при думці щодо правильності обраного шляху, а 44% вважали, що усе розвивається хибно.

У той же час, в експертному опитуванні діяльність нової влади було оцінено низько – середня оцінка становила 3.9 бали за 10-бальною шкалою.

Загальнонаціональне опитування населення України тривало з 5 по 10 червня 2010 року за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за регіоном проживання, типом поселення, віком і статтю. Опитування здійснювалося у 113 населених пунктах (із них 65 міських та 48 сільських поселень). Методом особистого інтерв’ю (віч-на-віч) у помешканні опитано 1611 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.

Експертне опитування тривало з 14 по 17 червня 2010 року. Усього було опитано 35 експертів – політологів та представників громадських організацій.

Повний текст результатів соціологічного дослідження читайте тут.

Повний текст результатів експертного опитування читайте тут.

За цим посиланням читайте про результати моніторингу перших 100 днів діяльності нової влади, проведеного консорціумом незалежних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: