Українську владу застерігають від запровадження кримінальної відповідальності за наклеп

Національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства оприлюднила заяву щодо законопроекту №11013

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства закликає українську владу боротися з наклепом не через зміни до Кримінального кодексу, а через підвищення власної прозорості. Про це йдеться в її заяві щодо законопроекту №11013 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини”. Діяльність платформи підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники платформи застерігають від ухвалення цього законопроекту, що, на їхню думку, ще більше віддалятиме Україну від європейської перспективи. “Адже свобода слова та самовираження є однією з засадничих європейських цінностей. А декриміналізація дифамації стала однією з першорядних тем роботи учасників Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства”, – сказано в заяві.

На думку ініціаторів, запровадження кримінальної відповідальності за наклеп у країні, де немає довіри до правоохоронної системи та суду, де влада не збирається відмовлятися від контролю та впливу на правосуддя, має неоднозначне сприйняття. “Такий шлях України до європейських стандартів і цінностей не є правильним”, – сказано в заяві.

Голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, Національний координатор по Україні Національної платформи Ігор Когут наголошує: “Заганяти ЗМІ та громадські організації в ситуацію самоцензури, постійного страху та підозри не є європейським шляхом. Саме через це ми, представники громадських організацій України, учасники Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, закликаємо українських політиків, українську владу відмовитися від змін до Кримінального кодексу сьогодні й надалі, вирішуючи проблеми відповідальності за наклеп іншими способами – зокрема підвищуючи прозорість діяльності влади, підзвітність обраних посадовців, запроваджуючи прозорість у питаннях власності на ЗМІ”.

Цією заявою Національна платформа ще раз указує на необхідність реформувати судову та правоохоронну системи згідно з європейськими стандартами.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства – мережа, що об’єднує понад 150 громадських організацій.

Контакти:
Українська національна платформа
Форуму громадянського суспільства
Східного Партнерства
Андрій Когут
andriy@kohut.in.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: