Президент визначив підвищення правової обізнаності громадян пріоритетним завданням уряду та затвердив загальнонаціональний проект “Я маю Право»

Спільний просвітницький проект «Я маю право!» Міністерства юстиції, Міжнародного фонду «Відродження» та програми USAID «Нове Правосуддя» затверджений Радою Реформ та за ініціативи Президента України Петра Порошенка взятий під патронат Глави держави.

Спільний просвітницький проект «Я маю право!»  Міністерства юстиції, Міжнародного фонду «Відродження» та програми USAID «Нове Правосуддя» затверджений Національною радою реформ та за ініціативи Президента України Петра Порошенка взятий під патронат Глави держави. А 2018 рік, згідно з Указом Президента №361/2017, підписаного учора, 14 листопада, оголошено роком реалізації цього просвітницького проекту.

Головне завдання проекту – надати українцям знання й навички для захисту своїх прав, зокрема через систему безоплатної правової допомоги. «І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», – наголосив Глава держави.

Міжнародний фонд «Відродження» стояв біля витоків формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, забезпечуючи експертну та фінансову підтримку для пілотування моделей, розробку процедур, навчання адвокатів, оцінку роботи. Основним пріоритетом на цей час є посилення правових можливостей населення та правової спроможності громад.  

«Найбільша трансформація, якої потребує Україна – зміна ролі закону із засобу концентрації влади та статків в руках візької групи на практичний інструмент справедливого розв’язання спорів та рівного доступу до державних послуг. Правова обізнаність населення є передумовою для інструментацізації права, формування правоспроможних громад», – пояснив директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» фонду «Відродження» Роман Романов.

Згідно з Указом Президента, план заходів для проекту «Я маю право!» на 2018 рік має затвердити Кабінет Міністрів України. 

Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права через:

  • засоби масової інформації, запровадивши телефонні «гарячі лінії», 
  • зустрічі з громадянами за місцем проживання,
  • інформаційні матеріали.

Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені  програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, наразі проект запроваджують управління юстиції у регіонах, а також 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги по всій Україні за такими напрямками:

– #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес

– #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів

– #АгроРейдериСтоп: Захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні

– #ХабарЗаНавчанняСтоп: Захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.

Для додатковий коментарів щодо цієї теми журналісти можуть звернутись до Романа Романова, директора програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», надіславши свій запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: