Угода про асоціацію дасть Україні змогу збільшити експорт агропродукції до ЄС

За словами експертів, після підписання Угоди про асоціацію обсяги українського експорту аграрної продукції до Євросоюзу зростуть на 20%

Після підписання Угоди про асоціацію обсяги українського експорту аграрної продукції до Євросоюзу зростуть на 20%. Про це заявив Віктор Гречин, експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, 11 листопада під час круглого столу в Херсоні. Захід провів Центр досліджень південноукраїнського прикордоння спільно з Інформаційним центром Євросоюзу при Херсонському державному університеті та Представництвом ЄС в Україні в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Віктор Гречин наголосив, що найбільшою мірою ефект відчують експортери зернових культур і соняшника. При цьому він додав, що як для залучення й освоєння інвестицій, так і для адаптації українських виробників до нових конкурентних умов потрібно буде докласти чимало зусиль.

Зі свого боку, Валентин Підвисоцький, радник голови Херсонської обладміністрації, найбільш вагомим позитивним ефектом від підписання Угоди назвав запровадження чітких і прозорих правил ведення бізнесу, усунення корупційної складової. За його словами, буде створено умови для розвитку IT-технологій.

Серед найбільш проблемних моментів учасники заходу називали потребу адаптувати національні стандарти якості до європейських. Передусім це стосується продукції агропромислового виробництва. У зв’язку з цим експерти наголошували на необхідності широкої державної підтримки процесів адаптації до стандартів ЄС.

Підбиваючи підсумки круглого столу, проректорка Херсонського державного університету Валентина Федяєва відзначила, що підписання Угоди про асоціацію та приєднання України до Зони вільної торгівлі дає передусім шанс на модернізацію та розвиток регіональної економіки. Але, щоб сповна використати всі можливості, потрібна кропітка робота і влади, і бізнесу, й інститутів громадянського суспільства.

Контакти:
Центр досліджень південноукраїнського прикордоння
Володимир Коробов
(0552) 32 69 33
vk_korobov@mail.ru

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: