У Києво-Могилянській академії започатковано “Ромські студії”

Програма “Ромські студії” має на меті сприяти ромській молоді у здобутті фахової гуманітарної освіти

У Національному університеті “Києво-Могилянська академія” започатковано міждисциплінарну сертифікатну програму “Ромські студії”. Ініціативу здійснює Наукове товариство “Гуманітарна колегія” за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Програма “Ромські студії” має на меті сприяти ромській молоді у здобутті фахової гуманітарної освіти на університетському рівні, а також органічному залученню ромської молоді до суспільного та культурного життя країни. Водночас її завданням є формування толерантного ставлення до ромів в українському суспільстві.

На відкриття цієї програми в НаУКМА запрошено викладачів вишів (Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського національного лінгвістичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та НаУКМА), науковців провідних академічних установ НАН України (Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського, Інституту всесвітньої історії, Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського), співробітників регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Республіці Білорусь, Республіці Молдова й Україні, представників Ради Європи, студентів.

Слухачам програми “Ромські студії” буде запропоновано низку авторських курсів, майстер-класів і семінарів, зокрема “Духовна культура циган України”, “Релігійні вірування циган”, “Матеріальна культура ромів України: минуле й сучасність”, “Історія ромських спільнот на пострадянському просторі (новітній погляд)”; “Голокост ромів Закарпаття” та ін. Крім того, у межах “Ромських студій” буде розглянуто етнопсихологію ромів України, специфіку діяльності громадських і культурно-освітніх організацій ромів, особливості функціонування ромських мас-медіа в європейських країнах.

Проект передбачає залучення як вітчизняних фахівців (істориків, філологів, мистецтвознавців, музеєзнавців), так і провідних іноземних науковців-ромологів. Важливим його компонентом має стати встановлення контактів і розгортання співпраці з зарубіжними ромологічними центрами, з архівними, бібліотечними й музейними закладами країн Європи – осередками збереження духовної та матеріальної культури ромського народу.

Контакти:
Наукове товариство “Гуманітарна колегія”
(044) 417 31 13
sr63@ukr.net

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: