У Херсоні підбили підсумки капітального ремонту житла

У Херсоні відбувся круглий стіл “Капітальний ремонт багатоповерхових будинків міста. Аналіз використання бюджетних коштів”. Під час заходу було презентовано аналітичний звіт про результати відповідного дослідження

У Херсоні відбувся круглий стіл “Капітальний ремонт багатоповерхових будинків міста. Аналіз використання бюджетних коштів”. Під час заходу було презентовано аналітичний звіт про результати відповідного дослідження, яке було проведено в межах проекту “Бюджетне фінансування капітального ремонту багатоквартирних будинків під громадський контроль”. Проект реалізує ХМГО “За майбутнє Херсона” спільно з Причорноморським центром політичних і соціальних досліджень і Херсонська обласна організація Комітету виборців України за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Результати дослідження презентували керівник ХМГО “За майбутнє Херсона” Володимир Макуха та голова правління Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул. На круглому столі також виступили експерти, депутати Херсонської міської ради та представники неурядових організацій (НУО). В результаті обговорення було прийнято рішення – підготувати проект нормативно-правового акту, який би прописав процедуру використання бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт будинків, із залученням громади до контролю за цим процесом на всіх етапах.

Дослідження складалося з двох частин – моніторингу використання коштів, виділених на проведення капітального ремонту, й опитування мешканців відремонтованих будинків.

Минулого року з міського бюджету на ремонт було виділено 8,3 млн. грн. (5,5 млн. грн. – на капремонт будинків і 2,8 млн. грн. – на обстеження та ремонт ліфтів). Пізніше міська влада виділила ще 900 тис. грн., але з них фактично було використано на ремонт тільки 70 тис. грн. Куди поділася решта коштів, поки що невідомо.

Було опитано 200 чоловік – мешканців будинків, у яких відбувся ремонт. Їм запропонували оцінити якість ремонту за 5-бальною шкалою. 31% поставили найвищий бал і повністю задоволені якістю робіт. 27%, відзначивши певні недоліки, оцінили роботу на “добре”. 4% опитаних поставили “посередньо”. 22% оцінили роботу як “погано”. Ще 16% стверджують, що в їхніх будинках взагалі не було ремонту.

Контакти: Олександр Мошнягул, 050 396 67 52

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: