У 2008-2012 роках в Україні ліквідовано 632 школи

12-19 вересня в Луганську, Донецьку й Харкові відбувалися інформаційні зустрічі “Свіжі ідеї для збереження малих шкіл у малих громадах”

12-19 вересня в Луганську, Донецьку й Харкові відбувалися інформаційні зустрічі “Свіжі ідеї для збереження малих шкіл у малих громадах”. Заходи провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) спільно з Донецьким прес-клубом, Луганським обласним осередком Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, Харківською обласною організацією “Центр правових та політичних досліджень “Дума” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юрист СЦГІ Вадим Сабінін поінформував, що за 2008-2012 роки у країні було ліквідовано 632 загальноосвітніх навчальних заклади. Лідерами серед областей за кількістю ліквідованих шкіл є Хмельницька (62), Харківська (59) та Полтавська (57) області. За ними йдуть Одеська (53), Сумська (53) та Чернігівська (50) області. Загалом у 2012 році кількість закритих шкіл значно зменшилася. Якщо в 2011 їх було 213 в Україні, то на початок вересня 2012 року ця цифра становить 73. Ці дані отримав СЦГІ від Міністерства освіти й науки, молоді та спорту у відповідь на серію інформаційних запитів. Фахівці пов’язують цю тенденцію з прийдешніми виборами та припускають, що буквально після нового року ці показники злетять угору при розгляді нових бюджетів.

Якщо брати до уваги демографічні критерії закриття шкіл, то, на думку експертів, передусім за свою долю слід побоюватися тим навчальним закладам, у яких вчиться невелика кількість дітей: менш ніж 40 – у сільській місцевості й менш ніж 300 – в місті.

“Можливість у малих шкіл зберегтися є. Все залежатиме від далекоглядності та дієвості керівництва та педагогічного колективу школи, їхньої правової обізнаності, згуртованості команди школи й місцевих жителів, їхньої готовності до активних громадських дій на захист прав усіх учасників навчально-виховного процесу та збереження свого осередку громади”, – зазначила заступник голови СЦГІ Оксана Дрєпіна.

За підсумками проведеної роботи СЦГІ нещодавно випустив книжку “Як зберегти школу у своїй громаді: керівництво до дії”, яку презентували організатори під час інформаційної зустрічі. Вона є практичним посібником із правової самоосвіти для педагогів і громадських активістів.

У жовтні для вчителів і місцевих активістів Луганської, Донецької та Харківської областей відбудеться тренінг “Організація громадянських кампаній для збереження шкіл у своїх громадах”. Також для громад сільської місцевості та невеликих міст цих трьох областей заплановано конкурс малих грантів на реалізацію громадських ініціатив зі збереження шкіл.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Оксана Дрєпіна
lawforschool@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: