Тиша та COVID-19: У Запоріжжі створили проєкт для підтримки людей з порушенням слуху

Editor

Матеріал: EuProstir

Запорізьку молодіжну організацію “Наше щасливе життя” було започатковано ще в травні 2010 року. Першим її проєктом стало міні-свято з подарунками для маленьких вихованців тодішнього садочка для дітей з порушенням слуху, після чого в команді почали з’являтися нові й нові волонтери та ідеї, діяльність організації стала розгортатися і ширитися. Тому 2-го вересня 2010 року волонтерським колективом було офіційно зареєстровано молодіжну організацію. 

З тих пір команда реалізовує власні та партнерські заходи і проєкти, спрямовані на всебічний розвиток молоді й інклюзію. Діяльність організації направлена на знищення бар’єрів та стереотипів у спілкуванні людей з інвалідністю та без неї.  

Окрім культурно-освітніх заходів, волонтери навчають української жестової мови працівників бюджетних установ та поліції, щоб запорізька спільнота глухих мала змогу отримати якісні послуги. Часом, активісти виступають навіть в ролі перекладачів. 

Проєкт “[Не]смертельна тиша і COVID-19”: допомога під час пандемії

У 2020 році пандемія і карантинні обмеження негативно вплинули на всіх. Кожен з нас змушений був зіштовхнутися з тими чи іншими труднощами та бар’єрами. Втім, чи не найбільше постраждали малозахищені верстви населення, в тому числі й молодь з обмеженими фізичними можливостями. Саме тому в липні організація “Наше щасливе життя” почала втілювати проєкт “[Не]смертельна тиша і COVID-19”, прагнучи підтримати людей з порушенням слуху.   

Проєкт реалізувався за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу в рамках гуманітарної програми “Людяність та взаємодопомога”

https://youtube.com/watch?v=CisPqqLcEyI%3F%26wmode%3Dopaque

Проблеми глухих людей не є дуже помітними для загалу. Такі люди часто-густо стикаються з труднощами у матеріальному плані: від маленьких пенсій з інвалідності до відсутності можливостей нормальної роботи. Тож проєкт, зокрема, ставив за ціль зменшити негативні соціальні явища та надати інформацію про можливі способи заробітку максимально доступно. 

За словами організаторів, від початку карантину на адресу організації надійшло чимало звернень від молоді, яка хоче працювати, але не знає як і де. 

Саме тому в межах проєкту, зокрема, відбулися індивідуальні та колективні консультації та тренінги з профільними спеціалістами за різними важливими напрямками. Як пояснюють активісти, особливий ажіотаж викликали консультації психолога — через загальну суспільні паніку, страх та невизначеність у майбутньому. Спочатку консультації відбувалися онлайн, але з послабленням умов карантину виникла змога спілкуватися вживу.  

Основними напрямками проєкту стали відео лекції з субтитрами та сурдоперекладом, тренінги та консультації від поліцейських, правників, волонтерів, медиків, HR-спеціалістів та психологів. У відео — різноманітні корисності та поради, які мають допомогти у легальному заробітку на життя або й започаткуванню власного бізнесу. Загалом, за проєктом, який завершився 15 вересня, створено 17 відео лекцій, які й після його завершення можуть служити позитивним маяком для тих, кому потрібна така допомога. 

Практичною ж складовою проєкту стала роздача гуманітарної допомоги для молодих родин нечуючих з малими дітьми у формі великих комплексних продуктово-гігієнічних наборів.

Плоди та результати

“В рамках проєкту втілено багато якісних активностей та ідей, що, в свою чергу, виразилося у великій вдячності не тільки від цільової аудиторії проєкту, але й пересічних громадян, які так чи інакше стали вільними глядачами наших проєктних освітньо-практичних роликів на платформі Youtube, а також чуючі родичі молодих родин нечуючих”, — розповідає очільник організації “Наше щасливе життя” Олександр Кахай. 

За словами Олександра, результативність проєкту можна побачити як наживо, офлайн, так і віртуально, онлайн.  

“За ці майже два місяці істотно знизилась кількість негативних соціальних явищ, скоєних нечуючими запоріжцями. Декілька родин і багацько осіб покращили свій психологічний стан після індивідуальних і колективних консультацій з психологом, — говорить Олександр Кахай. — Майже десяток хлопців і дівчат планують зайнятись власними прибутковими справами, а не ходити з сувенірами по електричках. 

А також одна з учасниць проєкту почала серйозно займатись хендмейд-прикрасами на продаж… Останню історію ми навіть комплексно відзняли — допомогли створити “професійний” профіль в Інстаграмі, наповнити його якісними фото цих товарів і розповіли, як “розкручувати” свою справу без особливих вкладень коштів.  

А щодо роликів та тренінгів — доволі висока кількість переглядів, і це каже про їхню актуальність та цінність”.

Проєкт завершено. Що далі?

Команда проєкту — це хлопці та дівчата різних напрямків і професій, які бачать своє життєве покликання у допомозі іншим в якісних змінах, в тому числі й через додаткові освіту, підтримку та допомогу. 

За словами активістів, підготовка та реалізація проєкту не викликали якихось надзвичайних труднощів — просто відповідальна робота, яка так чи інакше позитивно впливає на майбутнє як окремих осіб, так і мікро- та макро- громад. Хоча, можливо, через виборчий процес виявилося не досить легким завданням висвітлення проєкту через широкий спектр ЗМІ — “бо не всім віриться у нашу філантропію”. 

“Щиро бажаємо колегам й усім українцям й українкам міцного здоров’я, добробуту, щастя та душевного світла, — говорить наостанок Олександр. — Покращуйте власний фізичний стан за допомогою посильних вправ та позитивних емоцій й не здавайтеся — після кожного дощу виринає сонце — вірте в себе та наснаги вам!”

В організації переконані, що записані відео лекції й надалі будуть служити тим, хто зіштовхнувся з подібними проблемами. А консультацію чи пораду завжди можна отримати, звернувшись до “Нашого щасливого життя”.

Не дивлячись на те, що проєкт офіційно закінчився, всі створені в його межах освітні ролики й надалі доступні для широкого загалу. Організація й в подальшому консультуватиме та переспрямовуватимемо до вузькопрофільних спеціалістів нечуючих в разі такої потреби. 


  • Приєднатись до команди організації можна в ролі волонтера, партнера та/чи спонсора. Детальніше тут
  • Переглянути лекції ви можете на YouTube-каналі або на сайті організації.

Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, 19 березня 2020 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив постійно діючий Конкурс “Людяність і взаємодопомога”. З початку Конкурсу Фонд вже підтримав понад 100 проєктів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. З 17 квітня партнером конкурсу є Європейський Союз

Мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19. Детальніше

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: