Туберкульоз стає соціальною проблемою в Україні

За словами фахівців, сьогодні проблема туберкульозу вийшла за межі суто медичної галузі та набула загальнодержавного значення через невпинне зростання темпів поширення цієї хвороби в Україні

Сьогодні проблема туберкульозу вийшла за межі суто медичної галузі та набула загальносоціального значення через невпинне зростання темпів поширення цієї хвороби в Україні. Про це 10 липня в Києві заявили учасники розширеного засідання Громадської ради при Державній службі з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу й інших соціально небезпечних захворювань. Захід провела ВБО “Українська асоціація благодійників” задля обговорення пропозицій щодо вдосконалення державної політики у сфері протидії туберкульозу, які було розроблено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, державна політика протидії туберкульозу не буде успішною, якщо передбачатиме протидію цій хворобі суто медичними засобами, а не міститиме комплексного підходу, який сприятиме усуненню докорінних соціально-економічних причин і наслідків поширення епідемії туберкульозу в Україні.

На думку експертів, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) та Держслужба з соцзахворювань надалі не мають бути монопольними провідниками державної політики протидії туберкульозу, а ефективне державне управління у сфері соціально небезпечних хвороб повинно ґрунтуватись на розвитку горизонтальних зв’язків між різними органами державної влади та представниками громадянського суспільства.

Учасники обговорення наголошували, що суто медичний підхід до аналізу епідеміологічних показників не дав змоги МОЗ своєчасно спрогнозувати перспективи епідемії туберкульозу й на основі аналізу розробити відповідний план міжвідомчої протидії його викликам. При цьому, за словами фахівців, такого ґрунтовного аналізу соціально-економічних передумов і викликів, тенденцій і можливих ризиків розвитку епідемії туберкульозу та наявних для її подолання матеріальних, фінансових і людських ресурсів немає вже у третій поспіль державній цільовій програмі протидії туберкульозу.

Матеріали громадського обговорення

Контакти:
ВБО “Українська асоціація благодійників”
Сергій Борткевич
bortkevich@ipnet.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: