Центри права на Одещині надали допомогу 635 малозабезпеченим громадянам

В Одесі відбувся круглий стіл “Безоплатна правова допомога: міф чи реальність?”, присвячений підсумкам піврічної діяльності Центрів права на Одещині

19 липня в Одесі відбувся круглий стіл “Безоплатна правова допомога: міф чи реальність?”, присвячений підсумкам піврічної діяльності Центрів права на Одещині. Центри координує Одеська обласна організація Комітету виборців України (КВУ) в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” за підтримки Головного управління юстиції в Одеській області та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Основне завдання Центрів полягає в наданні безоплатної правової допомоги малозабезпеченим громадянам і здійсненні правопросвітницької діяльності. Вони розташовані в містах Одеса, Котовськ і Татарбунари, що дає змогу охопити майже все населення Одеської області.

За період із лютого до 15 липня юристи й адвокати Центрів права спільно зі співробітниками територіальних органів юстиції надали безоплатну правову допомогу 635 відвідувачам (близько 47% яких сільські мешканці). Серед іншого, правову допомогу було надано 190 пенсіонерам, 75 дітям війни, 38 інвалідам, 39 представникам інших незахищених верств населення.

Центри права здійснили 32 виїзних прийоми в найвіддаленіших селах Котовського й Татарбунарського районів. У цілому правову допомогу під час таких прийомів отримали 314 відвідувачів.

Первинну правову допомогу, зокрема усні консультації, було надано 472 особам. У 200 випадках було надано витяги з законодавства та письмові консультації. 81 громадянину допомогли з підготовкою договорів, заяв і звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування, 49 мешканців Одещини отримали допомогу в підготовці судових процесуальних документів.

Найбільша кількість звернень стосувалася порушення трудових прав (65 фактів), права власності (76 фактів), права на підприємницьку діяльність (21 факт), доступу до правосуддя (57 фактів).

Юристи та координатори Центрів надають правовий супровід в органах влади та судових інстанціях у резонансних справах, вирішують питання щодо застосування механізмів інформаційної кампанії й ефективного представництва громадських інтересів (68 випадків).

Співробітники Центрів відзначають збільшення звернень журналістів із приводу “закритості” державних органів і перешкоджання професійній журналістській діяльності з боку місцевої влади, зокрема місцевих рад і їхніх виконавчих комітетів. Також зафіксовано збільшення кількості звернень стосовно порушень законодавства з боку правоохоронних органів, зокрема органів МВС. Заявники відзначають низку фактів укриття від реєстрації злочинів, незаконного притягнення до юридичної відповідальності.

Окрім надання безпосередньої правової допомоги, діяльність Центрів права спрямовано на поширення серед населення правових знань і підвищення правової культури. Так, актуальні правові консультації з різних галузей права постійно розміщують на відповідному розділі “Центри права” інформаційного ресурсу Одеського Комітету виборців. У щомісячній газеті Одеського КВУ “ИзбирКом” створено інформаційно-консультаційну рубрику “Центр права інформує”. У місцевих ЗМІ (районні газети) та на інформаційних веб-ресурсах було розміщено близько 50 правових роз’яснень і консультацій із різних питань.

Детальніше про діяльність Центрів права на Одещині можна дізнатися тут.

Контакти: Одеська обласна організація КВУ, (048) 716 40 18, (048) 716 46 83, odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: