Торік 102 посадовці Львівщини було притягнуто до відповідальності за корупцію

2012 року на Львівщині 102 посадовці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування було притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення

2012 року на Львівщині 102 посадовці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування було притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення. Про це повідомив начальник управління за додержанням законів прокуратури Львівської області Святослав Лаганяк 1 липня під час круглого столу у Львові. Захід провів Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Святослав Лаганяк зазначив, що сьогодні правоохоронні органи мають повноваження перевіряти достовірність інформації, яку вказують державні службовці у своїх деклараціях.

Зі свого боку, заступник голови Львівської обладміністрації Василь Бахмацький наголосив на необхідності постійно інформувати керівників органів виконавчої влади й місцевого самоврядування про зміни, які вносяться до антикорупційного законодавства.

Програмний директор ІПЦ “Наше право” Оксана Огданська перелічила конкретні антикорупційні механізми за участю громадськості: проведення регулярних консультацій із громадськістю, сприяння у проведенні громадської й антикорупційної експертизи.

При цьому експерти центру “Наше право” звернули увагу й на недоліки в боротьбі з корупцією на Львівщині. За їхніми словами, розширення кола суб’єктів, відповідальних за корупційні правопорушення, так і не привело до очікуваної активізації боротьби з корупцією. Подекуди до відповідальності притягують посадовців лише нижчої ланки. Недостатньо виявляють такі злочини, як комерційний підкуп і зловживання впливом, а також корупцію в судовій і бюджетній сферах, земельних правовідносинах.

Заходами, що можуть покращити ситуацію, за словами експертів, є вдосконалення практики застосування законодавства спеціально уповноваженими органами, практики застосування антикорупційного законодавства судами (правил обґрунтування судового рішення у справах, пов’язаних із корупцією, норм, що стосуються звільнення особи від покарання, практики накладення адміністративних штрафів за вчинення корупційних діянь у бік диверсифікації штрафів залежно від обставин справи тощо), а також упровадження повною мірою усіх міжнародних вимог, обов’язкових для України, і рекомендацій.

Контакти:
Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: