Тільки два міста Вінниччини надали доступ до генпланів

З усіх 19 міст Вінниччини тільки Могилів-Подільський і Ямпіль надали громадськості документи, які стосуються генеральних планів

З усіх 19 міст Вінниччини тільки Могилів-Подільський і Ямпіль надали громадськості документи, які стосуються генеральних планів. Про це 8 квітня на прес-конференції розповіли представники ГО “Філософія серця”, які здійснюють моніторинг доступності генпланів міст. Моніторинг координує ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Хочу відзначити Могилів-Подільську та Ямпільску міські ради. Вони надали всі запитувані документи та відповіли на всі запитання наших експертів. А в Могилів-Подільському навіть дозволили сфотографувати планшет із генеральним планом”, – розповіла Юлія Грига, голова ГО “Філософія серця”.

Загалом громадські експерти надіслали 19 інформаційних запитів до міськрад Вінниччини. За словами активістів, на 10 із них надійшли вчасні змістовні відповіді, проте знайшлися й любителі відписок – Гнівань, Липовець, Калинівка, Хмільник, Бершадь, Шаргород, Тульчин і Немирів.

За словами активістів, із Немирівської міської ради відповіли, що запит, надісланий рекомендованим листом, вони не отримали. А прокуратура Немирівського району не помітила в цьому жодних порушень і не вжила заходів, щоб міськрада все ж таки дала відповідь.

Щоб отримати доступ до генлану Вінниці, експертам знадобився цілий місяць. Проте в результаті з усіх матеріалів генплану громадським активістам дозволили ознайомитися лише з основним кресленням. Під час вивчення документу громадські спостерігачі помітили вільні земельні ділянки під приватну забудову. Тоді вони нагадали міськраді про гарантовані Земельним кодексом безкоштовні 10 соток кожному громадянину України. Але міськрада відповіла, що вільних земельних ділянок немає.

З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті “Генплан – ключ до твого міста”

Контакти:
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: