Стратегічна зустріч: як фонд «Відродження» працюватиме у контексті, який змінюється

9 червня представники Правління, експертних рад програмних ініціатив та регіональних представництв Міжнародного фонду «Відродження» разом з керівниками програмних ініціа-тив та Адміністрацією Фонду провели зустріч зі стратегічного планування. Під час зустрічі обговорили суспільно-політичні зміни, які впливатимуть на роботу Фонду в 2017 році та ви-значили тематичні пріоритети Фонду на 2018 рік.

9 червня представники Правління, експертних рад програмних ініціатив та регіональних представництв Міжнародного фонду «Відродження» разом з керівниками програмних ініціатив та Адміністрацією Фонду провели зустріч зі стратегічного планування. Під час зустрічі обговорили суспільно-політичні зміни, які впливатимуть на роботу Фонду в 2017 році та визначили тематичні пріоритети Фонду на 2018 рік.

Такі масштабні зустрічі зі стратегічного планування відбуваються щорічно. Це дозволяє адаптувати роботу фонду «Відродження» до зміненого контексту всередині України та зрозуміти вплив кращих практики і проектів, підтриманих Фондом, за її межами – в Євразійському регіоні.  Цього року стратегічна зустріч набула особливого значення для вироблення Фондом виваженої позиції у громадському середовищі, оскільки громадянське суспільство отримало нові виклики в ускладененому процесі реформування країни. 

За словами голови Правління Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка, контекст, у якому працює Фонд сьогодні, ускладнюється. «Немає вже простих рішень і спрощених моделей. Ми зараз бачимо неоднорідність громадянського суспільства. Дискусії у ньому точаться в межах трикутнику: права людини, розвиток, безпека. Вирішити ці питання може культура, зокрема культура прийняття рішень і культура діалогу», – зауважив голова Правління Олександр Сушко.

У наступні роки Фонд приділятиме особливу увагу розвитку публічної політики – належному для демократичних країн процесу прийняття державних рішень. Тому одним з ключових завдань Фонду стане посилення участі громадськості у здійсненні ключових реформ: децентралізації, адміністративної реформи, протидії корупції, реформування системи охорони здоров’я, правоохоронних органів, системи судочинства, освіти. 

«Фонд, чи не одним з перших, ще в 90-х роках відзначав важливість публічної політики в Україні та підтримував громадські ініціативи, які сприяли становленню цього процесу. За останні три роки, після Революції Гідності, роль громадянського суспільства, зокрема аналітичних центрів, у процесі ухвалення рішень на рівні держави значно зросла. Завдяки участі незалежних експертів законодавча та виконавча гілки влади отримали шанс набути більшої відкритості та публічності. Фонд сприятиме поширенню культури публічної політики як основи для адміністративної реформи та посилення участі громадян у демократичному врядуванні на всіх рівнях задля реформування країни. Це є для нас одним з важливих викликів,  що визначає завдання на 2017-2018 роки, у тому числі – розвиток аналітичних центрів у регіонах та свідомої участі громадян у місцевому самоврядуванні, реформі децентралізації”, –  підкреслив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицкий.

У 2017-2018 роках Фонд продовжить працювати над досягненням двох взаємопов’язаних стратегічних цілей – забезпечити відлагоджену роботу механізмів захисту прав людини та сприяти участі громадськості у впровадженні реформ – у рамках шести програмних ініціатив: «Права людини і правосуддя», «Демократична практика», Європейська програмна ініціатива, «Громадське здоров’я», Ромська програмна ініціатива, «Громадські ініціативи нової України». 

Тематичними пріоритетами Фонду у ці роки будуть: 

  • запобігання і протидія порушенню прав людини; 
  • сприяння доступу до правосуддя та правової допомоги;
  • покращення якості публічної політики;
  • протидія корупції;
  • підвищення прозорості й підзвітності влади перед суспільством; 
  • сприяння впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики;
  • громадська підтримка і моніторинг виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; 
  • сприяння формуванню економічно ефективної та недискримінаційної системи охорони здоров’я; 
  • розвиток молодіжного ромського лідерства;
  • розвиток публічних просторів для громадської активності; 
  • підтримка соціальної адаптації ветеранів АТО;
  • культурна дипломатія задля громадянського діалогу, порозуміння та примирення в Україні;  
  • сприяння реформі освіти і розвитку інклюзивноі освіти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: