Заява Грузинської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства щодо останніх подій в Україні

Громадянське суспільство Грузії глибоко занепокоєне трагічними подіями, що відбуваються в Україні

Громадянське суспільство Грузії глибоко занепокоєне трагічними подіями, що відбуваються в Україні. Ми висловлюємо наші щирі співчуття загиблим під час останніх подій.

Упродовж останніх двох місяців українська влада нехтувала законні й мирні вимоги людей. Крім того, влада ухвалила драконівські закони, що обмежують громадянські права, тим самим спровокувавши протестувальників і спричинивши ескалацію масового протистояння.

Кожен народ має право визначати своє майбутнє, глобальний напрям і шлях розвитку, а влада, уособлюючи його волю, має втілювати національні устремління на практиці. Український уряд, який прийшов до влади з обіцянками прискорити процес європейської інтеграції, відмовився підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом напередодні саміту у Вільнюсі, висуваючи аргументи, які не є достатньо переконливими для українського народу, і тим самим поставив під загрозу майбутнє країни.

Ситуація стала особливо напруженою в останні дні, що призвело до фізичної конфронтації між частиною протестувальників і правоохоронцями та спричинило нещасні випадки серед учасників маніфестацій. Люди почали зникати за підозрілих обставин, зросла кількість фактів насильства щодо мирних громадян (у тому числі журналістів), до якого вдаються певні цивільні особи, мобілізовані владою. Очевидною є спроба влади придушити законні народні виступи насильницькими й нелюдськими методами.

Протистояння, яке вже забрало життя кількох людей, ставить під загрозу стабільність у країні, демократичні цінності й основні права людини. У подібній ситуації влада зобов’язана докласти всіх зусиль, щоб повернути ситуацію в мирні конституційні межі, де буде гарантовано безпеку людей, а також свободу зібрань і вираження думок.

Висловлюючи глибоке занепокоєння щодо ситуації в Україні, ми заявляємо наш рішучий протест проти дій української влади, спрямованих на підрив демократичних цінностей і масові порушення прав людини у країні. Маємо надію, що міжнародне співтовариство консолідується та докладе спільних зусиль, щоб зупинити насильство в Україні та сприяти мирному й демократичного розвитку, беручи до уваги очікування українського народу.

Ми закликаємо українську владу продемонструвати добру волю й почати переговори з уповноваженими представниками опозиції та громадянського суспільства, щоб досягти прозорих домовленостей, які забезпечать повернення політичної конфронтації в демократичне русло і продемонструють повагу до волі й устремлінь українського народу.

Ми висловлюємо солідарність з українською опозицією та громадянським суспільством у їхніх законних вимогах і закликаємо їх стояти міцно й не йти на компроміс у мирній боротьбі.

Ми закликаємо інституції Євросоюзу – Раду, парламент і Єврокомісію – використати всі можливі важелі й переконати українську владу в необхідності утримуватися від застосування сили проти демонстрантів і почати конструктивні переговори з опозицією.

Ми закликаємо владу Грузії дати своєчасну оцінку законам, які ухвалила Верховна Рада України, закликаємо українських високопосадовців захищати й поважати людську гідність і свободу вибору, а також продемонструвати політичну волю, щоб справедливо й мирно вирішити кризу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: