Соціальне підприємство та соціально відповідальний бізнес – дієві інструменти вирішення нагальних соціальних проблем місцевої громади

10 червня у IDP Business Space пройшла інтерактивна лекція «Соціальне підприємство та соціально відповідальний бізнес – дієві інструменти вирішення нагальних соціальних проблем місцевої громади» за підтримки Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» та благодійного фонду «Карітас Харків».

Захід відкрила Олена Розсказова, керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження». Вона підкреслила велику зацікавленість темою соціального підприємництва на Сході України та запевнила у подальшій експертній підтримці у цьому напрямку.

Президент «Асоціації приватних роботодавців» Олександр Чумак розповів про програми підтримки бізнесу у Харкові та презентував проект МФВ «Новий відлік» з підтримки ВПО.

Вероніка Сотула, координатор програми з працевлаштування в м. Харків БФ «Карітас Харків» та Світлана Воробйова, керівник соціального бізнес-простору IDP Business Space БФ «Карітас Харків», розповіли про діяльність фонду, можливості для розвитку або започаткування бізнесу в IDP Business Space. Вероніка акцентувала увагу на проекті «Працевлаштування. Кар’єра для нового життя» та нещодавно відкритий прийом заявок на участь у проекті «Створення робочих місць для нового життя. Гранти для роботодавців», в рамках якого комерційні підприємства будь-якої організаційно-правової форми Запорізької, Харківської та Донецької областей, а також фізичні особи-підприємці, котрі готові створювати робочі місця для ВПО, можуть отримати грантову допомогу.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії», розповів про власний досвід створення соціального підприємництва у м. Полтава та підтримку його з боку влади. Незахищені верстви населення (серед яких колишні ув’язнені, безхатченки, ВПО, колишні наркозалежні та ті, що проходять курс замісної терапії) виготовляють меблі та шиють одяг. При цьому налагоджено вихід бізнесу на європейські ринки. Окрім того, вищезазначені категорії населення отримують безкоштовне житло та харчування протягом певного періоду часу.

У своїй промові Роман Дрозд також виокремив передумови, цілі та завдання соціального підприємництва та їх види. Особливу увагу було приділено ролі органів місцевого самоврядування в організації роботи соціальних підприємств.

Ігор Когут, директор компанії з управлінню активами «Фінекс-Капітал», на прикладах Харківської області розкрив питання ролі бізнесу у підтримці історичної і культурної спадщини. Розповів про власний досвід фінансування таких історичних документальних кінострічок, як «Нещаслива зірка», «У серпні 43-го», котрі розкривають невідомі факти про звільнення Харкова та «Степан Бандера: Україна між червоним і чорним», знятих харківським журналістом Ігорем Піддубним. Ігор зробив акцент на тому, що метою фінансування зйомки фільмів було не отримання прибутку, а той факт, що люди дізнаються правду про історичні події.

Пан Когут також презентував проект з надання приміщення (майстерень) для харківських митців та проведення історичного дослідження вулиці Сумської студентами історичного факультету Харківського національного університету.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: