Соціальна підзвітність – теорія та практика

17-18 грудня у Полтаві для представників влади та громадських діячів проводиться семінар-практикум «Організація профілактичних заходів та практика застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади».

17-18 грудня у Полтаві для представників влади та громадських діячів проводиться семінар-практикум «Організація профілактичних заходів та практика застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади».

Вже вдруге у Полтаві за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проводиться захід, який демонструє налагодження практики соціальної підзвітності на обласному рівні. Зацікавленість у такого роду взаємодії за власною ініціативою висловлюють чиновники для налагодження конструктивного діалогу з громадськістю.

Метою семінару є розбудова практики прозорої та підзвітної роботи влади, як одного з елементів боротьби з корупцією та розвитку держав.

Перший день семінару включав у себе такі блоки: практичне застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади, основні аспекти новел антикорупційного законодавства та система «ProZorro» — один з ефективних інструментів подолання корупції та економії бюджетних коштів.

Про це розповіли начальник відділу по боротьбі з хабарництвом та корупцією управління захисту економіки Полтавської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Вашедський В. Л., головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Касьян І. О. та експерт ГО «Інститут аналітики та адвокації» (ІАА) Завадська П. В.

«Якщо говорити про плюси застосування електронної системи «ProZorro» у держзакупівлях, то по-перше – це економія державних коштів, по-друге — більш-менш подолання корупції у сфері державних закупівель і по-третє — прощення введення бізнесу. Тобто тепер не потрібно стояти у чергах, робити різні довідки і довідки для довідок. А результати перших закупівель у Полтавській області показують економію бюджетних коштів у 30%», — пояснює співробітниця ГО «Інститут аналітики та адвокації» Поліна Завадська.

Варто зазначити, що результатом минулої співпраці у рамках подібного заходу стала розробка та впровадження обласної програми протидії корупції в Полтавській області, співвиконавцем якої є ІАА – тобто це реальний прецедент участі громадського сектору у процесах формування та реалізації політики місцевої влади у напрямку підзвітності.

Про застосування нових аспектів антикорупційного законодавства, як необхідного чинника до зростання доброчесності та організація та ведення антикорупційної роботи в органах виконавчої влади розповідав голова ГО «Ні! Хабарництву»

Подібні зустрічі дають можливість в подальшому впроваджувати практику підзвітності влади на місцевому рівні та впевнено говорити про двосторонню ініціативу до співпраці між владою та неурядовим сектором.

Автор:  Наталя Гостило

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: