Socіal Impact Day: як пройшла конференція та церемонія нагородження майбутніх імпакт-підприємців

30 вересня у Києві відбувся масштабний захід, присвячений імпакт-підприємництву. За настроєм та результатами конференції можна сміливо стверджувати, що Україна має всі шанси посісти гідне місце на світовій мапі одного із найперспективніших бізнес-напрямків майбутнього.

Близько сотні гостей в UNIT.city та більше тисячі переглядів онлайн — так проходила перша міжнародна конференція Social Impact Day 2021, яка відбулась за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety» і організована School of ME. Ведучим дня став Андрій Сусленко, журналіст та модератор, засновник імпакт-стартапу COGNICOO.

“Цікавість до теми імпакт-підприємництва зростає і ми будемо робити все можливе, щоби перетворювати ідеї на проєкти, які мають соціальний вплив. Зокрема, у межах проєкту EU4USociety триває ініціатива “Краудфандінг для соціального підприємництва“, яка подвоює суму внесків доброчинців” — сказав Станіслав Лячинський, директор програми “Соціальний капітал” Міжнародного фонду “Відродження”.

Відкрив Social Impact Day 2021 спеціальний гість Мартайн Блом, керівник Impact Funds Initiative від European Venture Philanthropy Association та представник членів Бенілюкс розказав про основні тенденції у світі імпакт-інвестицій. “Серед імпакт-підприємств є представники Кремнієвої долини, і малі бізнесі по всьому світу. Важливо, що на рівні держав, громад все більше впроваджуються програми імпакт-інвестування. Це win-win рішення!”  — сказав Мартіїн. 

Далі українські імпакт-підприємці розказали про свій досвід. Продати будинок, щоб відкрити центри реабілітації; масштабувати музей у карантинний час; розробляти інноваційні гаджети для людей з інвалідністю чи суміщати священицький сан з викладанням підприємництва  — єдиного рецепта немає, проте кожен досвід став концентрацією натхнення та мотивації. 

На двох панельних дискусіях про фінансові та нефінансові ресурси для імпакт-підприємців представники фондів, громадських організацій та соціального бізнесу з України та ЄС відповіли на питання, як почати імпакт-бізнес в Україні. “Ми часто знаходимо гібридні рішення, щоб дати додаткові інструменти: окрім власне інвестування, це також менторська підтримка та навчання”  — зазначила голова правління VPLYV Fund Вікторія Миколаюк. На думку Ани Яносев, програмної та ком’юніті керівниці найбільшого європейського соціо-бізнесового інкубатора Social Impact Award, запорука успіху майбутніх імпакт-підприємців  — це освіта: “Багато людей, які починають займатися імпакт-бізнесом не завжди розуміються на ділових та бізнесових процесах. А без цього досягнути сталості неможливо”.

А далі десять фіналістів Social Impact Award Ukraine 2021 розривали своїми пітчами журі та зал. Молоді люди від 17 до 30 років показали рівень, який не завжди властивий “дорослим” інкубаторам. Результат не змусив на себе чекати: окрім трьох основних переможців та улюбленця інтернет-голосування, ще дві команди отримали додаткові призи від представників фондів та організації, що були у залі.

Журі назвало найпереконливішими пітчі IONKID (автоматизація документації при реабілітації), CupToU (оренда багаторазових стаканчиків для кави) та Check It (факт-чек гра для школярів) і вручило кожному проєкту чеки на 1500€. Найбільше підтримки в інтернеті здобули Challity (додаток проти прокрастинації) і отримали 500€. VPLYV Fund оцінив ідею Inclusive Mobility 365  — організація  інклюзивного маршруту дитини з особливими освітніми потребами  — і вручив їм 500€. А представники організації Mriia: Power for Change були настільки вражені запалом студентів львівської політехніки і прототипом пристрою для вимірювання та попередження агресії SencyCry, що також вирішили вкласти 500€ у проєкт. Social Impact Award Ukraine цього року стала можливою завдяки підтримці Western NIS Enterprise, Фонду VPLYV, SAP, SILab Ukraine, Ukrainian Social Venture Fund та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «EU4USociety».

“Ми вже думаємо про наступний рік, адже поєднувати молодіжний інкубатор та конференцію міжнародного рівня виявилося напрочуд вдалим рішенням: юнацький запал та досвід професіоналів в одній залі — це нестримний мікс. І найкраще в імпакт-темі це те, що попри різний бекграунд, люди тут знаходять спільну мову за секунди. Тож чекаємо на ще більшу кількість партнерів, все тільки починається” — підсумував Артем Корнецький, співзасновник та керівник School of ME.

Переглянути конференцію повністю можна за посиланням: https://youtu.be/9TouUo5FGrc

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: