Скільки коштує доступ до генпланів міст?

Деякі міські ради вимагають плату за доступ до генеральних планів міст

Деякі міські ради вимагають плату за доступ до генеральних планів міст. Про це свідчать результати моніторингу, який здійснює ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Наприклад, щоб ознайомитися з генпланом Харкова, потрібно заплатити 1722 грн. 70 коп. За генплан Южного (Одеська область) просять 277 грн. 57 коп. А щоб отримати генплан Жданівки (Донецька область), знадобиться 451 грн.

Ціни на генплани міські ради обґрунтовують витратами на друк і копіювання документів.

У Харкові, наприклад, обсяг документа становить 1498 сторінок А4, а вартість копії та друку однієї сторінки коштує 1 грн. 15 коп. При цьому на сайті міської ради розміщено лише 47 сторінок пояснювальної записки генплану. Жодних графічних матеріалів генплану на сайті Харкова знайти не вдалося.

“Я не розумію, чому міська рада Харкова не може викласти й інші відкриті матеріали генплану в мережу Інтернет і зробити їх загальнодоступними. Харків – одне з найбільших і найзабезпеченіших українських міст”, – зауважив Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Ціни на копіювання матеріалів генпланів у різних міських рад суттєво відрізняються. Так, Генічеська міська рада (Херсонська область) за копіювання однієї сторінки вимагає аж 5 грн. 68 коп. Скопіювати одну сторінку формату А4 генплану міста Южне коштує 1 грн. 15 коп. У Жданівській міськраді за копіювання документів у форматі А4 візьмуть 1 грн. 10 коп.

У міській раді Бережан (Тернопільська область) посадовці можуть здійснити копіювання чи друк матеріалів по 3 грн. 44 коп. за сторінку, хоча кількості сторінок генплану, які буде скопійовано, не вказують.

Про можливість надати генплан за додаткові кошти заявляють і міські ради Берислава та Голої Пристані (Херсонська область). При цьому вартості копіювання, так само, як і кількості сторінок, що пропонують скопіювати, не вказано.

“Міські ради змушують нас платити за отримання генпланів, хоча, згідно з законом “Про регулювання містобудівної діяльності”, ці матеріали мають бути доступні в Інтернеті на сайтах міських рад. Натомість нам пропонують купувати ту інформацію, яку, за законом, чиновники зобов’язані оприлюднювати безкоштовно. Після неодноразових звернень до профільного Міністерства складається враження, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, яке відповідає за державну політику у сфері містобудування та розвитку територій, самоусунулося від вирішення цієї проблеми”, – підсумовує Володимир Щербаченко.

Контакти:
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: