Симпозіум «Медицина болю: сучасність та перспективи»

27-29 травня 2010 року в м. Києві відбуватиметься симпозіум «Медицина болю: сучасність та перспективи».

Під час симпозіуму українські лікарі будуть мати змогу ознайомитися з провідними міжнародними практиками знеболення, а міжнародні спеціалісти мають привернути увагу до питання адекватного знеболення паліативних пацієнтів в Україні.

До участі у симпозіумі запрошено д-р Френка Ферріса та провідних спеціалістів з паліативної допомоги з України для роботи у сесії “Знеболення у паліативній допомозі”.

Програма “Громадське здоров’я”, співпрацюючи з організаторами конгресу, серед яких Національна медична академія післядипломної освіти ім. Шупика, Асоціація анестезіологів України, Польське товариство вивчення болю, Асоціація анестезіологів Великої Британії та Ірландії, Міжнародна асоціація з вивчення болю, Міжнародна мережа фахівців з болю та ряд інших провідних міжнародних організацій, які опікуються питаннями знеболення у всьому світі, підтримує клопотання практикуючих спеціалістів з паліативної допомоги в Україні щодо участі у симпозіумі та покриття пов’язаних витрат.

Участь українських лікарів, які працюють у сфері паліативної допомоги та звернулися до МФВ щодо підтримки їхньої участі у симпозіумі,  є вкрай важливою для впровадження провідних методик знеболення паліативних пацієнтів в Україні.

Симпозіум такого рівня із залученням провідних міжнародних спеціалістів у сфері знеболення відбуватиметься в Україні вперше. В попередні роки Українська асоціація анестезіологів України проводила три Міжнародні конференції щодо знеболення, але до цього питанням знеболення у сфері паліативної допомоги не приділялося окремої уваги.

Наразі в Україні відсутня відповідна до міжнародних стандартів ефективна система знеболення паліативних пацієнтів, зокрема жорстко обмежено та регламентовано використання для знеболення пацієнтів у термінальній стадії опіоїдні анальгетики, в країні відсутні оральні форми морфіну, недозволено самостійне споживання наркотичних знеболюючих засобів пацієнтами вдома за приписом лікаря тощо. В результаті, більшість паліативних пацієнтів не мають адекватного знеболення протягом всієї хвороби та відчувають важкі фізичні болі.

Контактні особи: Ксенія Шаповал-Дейнега, координатор компоненту «Паліативна допомога», shapoval@irf.kiev.ua, тел. +380 (44) 461 97 09, факс. +380 (44) 486 76 29, Юлія Гордонна, асистент програми «Громадське здоров’я», gordonna@irf.kiev.ua, тел. +380 (44) 461 97 09, факс. +380 (44) 486 76 29.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: