«Шатро порозуміння» зшиває Україну

25 березня, в межах Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA, відбулася презентація результатів проекту «Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння» та благодійний аукціон із продажу «шатра порозуміння» та спеціальних лотів – сніданків-розмов із відомими українськими інтелектуалами: Євгеном Бистрицьким, Йосифом Зісельсом, Олександром Павліченком та Аркадієм Бущенком. Отримані з аукціону кошти будуть передані для лікування двох тяжкохворих учасниць проекту - Ріти Пастрамі, ромні з Житомира, та Олени Ч., переселенки з Криму, яка наразі живе в Києві, а решта коштів у якості призового фонду буде передана українському документальному фільму, в якому найкраще висвітлена тема рівності.

25 березня, в межах Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA, відбулася презентація результатів проекту «Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння» та благодійний аукціон із продажу «шатра порозуміння» та спеціальних лотів – сніданків-розмов із відомими українськими інтелектуалами: Євгеном Бистрицьким, Йосифом Зісельсом, Олександром Павліченком та Аркадієм Бущенком. Отримані з аукціону кошти будуть передані для лікування двох тяжкохворих учасниць проекту – Ріти Пастрамі, ромні з Житомира, та Олени Ч., переселенки з Криму, яка наразі живе в Києві, а решта коштів у якості призового фонду буде передана українському документальному фільму, в якому найкраще висвітлена тема рівності.

«Шатро порозуміння» – це шатро, зшите з клаптиків різнокольорової тканини учасниками майстер-класів та обговорень на теми толерантності, етнополітики, та прав людини, які відбулися в різних містах України. Розпочали створнення «шатра порозуміння» у лютому 2017 року. А ініціаторами цього креативного проекту стала Українська Гельсьнська спілка з прав людини. Така спільна креативна робота, поєднана зі спілкуванням, допомогла усунути непорозуміння між учасниками з різних етнічно-культурних громад України. 

«Міжнародний фонд «Відродження» вже протягом багатьох років допомагає створювати середовище поваги до прав людини та посилювати участь вразливої частини населення, зокрема ромів, у процесах прийняття рішень на місцевому та національному рівні. Тому для нас було важливим долучитися до цього проекту. Він об’єднав представників різних етно-культурних громад довкола спільної справи, а нестандартний формат проекту допоміг налагодити дружній діалог між ними», – пояснюєменеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Сергій Пономарьов.

Різнокольорове «шатро порозуміння» відображає різноманітний національний склад суспільства України і нагадує про те, що для єдності країни всі етноси мають знаходити один з одним спільну мову. У створенні шатра взяли участь більше сотні учасників з різних куточків України та різних сфер діяльності. Зокрема, до пошиття долучилися поети та письменники: Богдан-Олег Горобчук, Елла Євтушенко, Іван Семесюк, Олег Коцарев, Олексій Нікітін, Галина Ткачук, Дмитро Лазуткін, Олег Романенко, Олена Степаненко, Артем Захарченко, Олег Шинкаренко та Ольга Брагіна.

Організатори проекту «Думайдан-2017»: Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини», Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конгрес Ромен України», Міжнародний фонд «Відродження», Ромський жіночий фонд «Чіріклі», Платформа для змін «Ре:Дизайн», Конгрес національних громад України, Асамблея національностей України, Рада національних спільнот України, громадська організація «Центр Права», Міжнародна громадська організація «Інтернаціональний Союз». Проект реалізується за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Центру Української Культури та Мистецтв, Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: