Що має зробити Україна для запровадження європейських стандартів в енергетиці?

Експерти Аналітичного центру “Діксі Груп” презентували дослідження “Третій рік в Енергетичному Співтоваристві: досі не складається”

Для запровадження європейських правил в енергетиці українська влада має здійснити низку першочергових кроків. Про це заявили експерти Аналітичного центру “Діксі Груп” 17 квітня на прес-конференції в Києві. Під час заходу було презентовано дослідження “Третій рік в Енергетичному Співтоваристві: досі не складається”, здійснене за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, сьогодні є досить сприятливі передумови для повноцінного запровадження європейських енергетичних стандартів. “2014 року Україна головує в Енергетичному Співтоваристві. Серед пріоритетів роботи названо запровадження ринкових принципів функціонування енергетичного сектору та диверсифікацію джерел постачання газу. Крім того, у лютому між Міністерством енергетики та вугільної промисловості та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства було підписано Меморандум про партнерство. Це відкриває додаткові можливості для здійснення необхідних реформ”, – наголосила президент “Діксі Груп” Олена Павленко, яку цитує “Українська енергетика”.

Вона звернула увагу на консолідацію зусиль українських громадських організацій, які готові спільно з урядом сформувати багатосторонню робочу групу, що сприятиме виконанню Україною її зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством.

Зі свого боку, керівник програм “Діксі Груп” Роман Ніцович зупинився на першочергових кроках, яких очікують від уряду на ринках газу й електроенергії, нафтопродуктів, у галузях відновлюваних джерел енергії, енергоефективності, охорони довкілля, статистики. За його словами, основну увагу слід зосередити на забезпеченні незалежності Національної комісії з енергетики, реструктуризації “Нафтогазу України”, розробці графіку імплементації директиви 2001/80/ЕС (про скорочення викидів ТЕС і ТЕЦ) і директив Третього енергетичного пакету, запуску стимуляційного тарифоутворення, ухваленні національних планів із відновлюваної енергетики й енергоефективності, а також нових, більш екологічних стандартів пального.

Експерти наголосили, що більш ефективна комунікація уряду з усіма зацікавленими сторонами є запорукою якісної інтеграції України в єдиний енергетичний ринок ЄС. За їхніми словами, від прозорих, конкурентних “правил гри” виграють і учасники ринку, і держава в цілому, і споживачі.

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
Вікторія Тороп
095 455 50 39
vi.kycja@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: