Розпочалася громадська кампанія “За доброчесність публічних осіб”

Коаліція “За доброчесну публічну службу” розпочала кампанію “За доброчесність публічних осіб”

Коаліція “За доброчесну публічну службу” розпочала кампанію “За доброчесність публічних осіб”. Діяльність коаліції координує Фундація “Відкрите суспільство” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Презентація кампанії відбулася 29 квітня в Києві.

Іван Сікора, директор Фундації “Відкрите суспільство”, Едуард Рахімкулов, директор програми USAID “Рада”, та Марія Золкіна, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, презентували декларацію доброчесності публічної особи та методологію соціальних мереж, яка є ефективним інструментом ідентифікації конфлікту інтересів і приховування доходів політиками й посадовцями. Декларацію запропоновано підписати кандидатам на посаду Президента України, міського голови Києва та депутатів міськради, керівникам Міністерств і урядових комітетів, фракцій Верховної Ради, головам обладміністрацій і міським головам обласних центрів. Перелік публічних осіб, які підписали декларацію, а також тих, хто відмовився її підписати, незабаром буде оприлюднено.

За словами експертів, підписання декларації стане тестом, який покаже реальну готовність політиків і топ-посадовців до боротьби з корупцією. Крім того, оприлюднення декларацій посадовців, які працюють у сферах із високими корупційними ризиками (паралельно з проведення внутрішньовідомчих перевірок і сприянням громадськості в її розслідуваннях), покаже готовність посадовців ламати корупційні схеми.

На думку Івана Сікори, неформальні стосунки є джерелом конфлікту інтересів і відіграють ключову роль у прихованні доходів і реальних отримувачів вигоди від ухвалення нормативно-правових актів. “Кроком у напрямі підвищення прозорості й підзвітності політиків стане оприлюднення ними спонсорів їхніх виборчих перегонів і своїх декларацій, що надалі дасть змогу краще відстежувати отримувачів вигоди від пролобійованих або прийнятих (у випадку з урядовцями та посадовими особами) законів і підзаконних актів”, – сказав експерт.

За словами ініціаторів кампанії, важливими її результатами стануть підвищення впливу громадськості на публічних осіб, полегшення громадських розслідувань конфлікту інтересів і суперечностей при декларуванні доходів, а також внесення змін до законодавства.

Презентація кампанії “За доброчесність публічних осіб”

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 382 46 61
067 505 84 04
osf55@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: