6 грудня в Ужгороді пройшов XVII Міжнародний ромський джазовий фестиваль «Пап-джаз-фест-2014».
6 грудня в Ужгороді пройшов XVII Міжнародний ромський джазовий фестиваль «Пап-джаз-фест-2014».
Фестиваль проводився за підтримки управління культури та відділу у справах національностей та релігії облдержадміністрації, Ужгородської міської ради, Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства США в Україні.
Як зазначив у своєму вступному слові Петро Полтарeв – незмінний ведучий фестивалю, музикознавець, педагог та джазовий критик, кожен рік до Ужгорода з’їжджаються виступати відомі музичні колективи, і кожен з них буде виконувати популярні джазові імпровізації із своїм власним аранжуванням.
Зі слів голови «Об’єднання ромів Ужгорода» Мирослава Горвата: «ПАП-ДЖАЗ-ФЕСТ – це візитівка нашого міста, а Ужгород – столиця джазу України. Завдяки Віллі Папу-молодшому, фестиваль має гарне майбутнє».
У цьогорічному фестивалі традиційно виступили ПАП-ДЖАЗ-КВАРТЕТ з Ужгороду під керівництвом Віллі Папа-молодшого, колектив «Дзиґа Імеджн» зі Львова під керівництвом Валерія Половини. Маємо зауважити, що вперше цей колектив привіз і чудову вокалістку Тетяну Шабанову, яка виконала кілька класичних естрадно-джазових номерів. Особливо глядачів «взяло» її виконання класичного рок-деклайту «Санні». «Дзиґа Імеджн» – це справді зірковий джаз-ансамбль.
Порадував слухачів фестивалю відомий в Україні і поза її межами естрадний біг-бенд Київського державного університету культури під керівництвом Григорія Постоя. Як завжди великий ажіотаж та особливу увагу викликав виступ дитячого джазового ансамблю «Лаутарі» з Ужгорода. До складу ансамблю входять молоді віртуози виконавчого естрадного мистецтва Павло Балог (клавішні), Едуард Адам (ударні), Грофо Адам (бас-гітара).
Як завжди Віллі Пап-молодший приготував сюрприз для гостей: на цей раз планувався виступ гітариста зі США – Марка Уітсфілда з Нью-Йорку. Однак через проблеми з авіасполученням в Європі, він не зміг вчасно прилетіти. Однак у фестивалі взяв участь Майкл «Патчес» Стюарт із Нового Орлеану, який відомий за попередніми виступами на фестивалі. Майкл виконав перед слухачами джазові композиції на трубі. Він виступав у складі колективу «АМЦ-тріо» зі Словаччини.
XVII Міжнародний фестиваль цього року мав свою особливість, яка полягала в тому, що під час нього глядачі добровільно збирали кошти для потреб української армії в зоні АТО. По закінченню збору було об’явлена сума, яку вдалося зібрати – це 2720 грн.
Віллі Пап-Молодший, за словами Петра Полтарева, як і його батько уже ввійшли в історію світового джазового руху. Віллі Пап-молодший гідно продовжує справу свого батька і зумів підняти рівень ПАП-ДЖАЗ-ФЕСТУ на високий міжнародний рівень.
За матеріалами Чачіпен