Роботою парламенту невдоволені 77% громадян

Більшість населення України (57%) визначає політичну ситуацію в Україні як напружену

Лише 14% населення України загалом задоволені тим, як працює Верховна Рада, натомість 77% невдоволені її роботою. Про це свідчать результати опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Євросоюзу.

Більшість населення України (57%) визначає політичну ситуацію в Україні як напружену, ще 17% вважає ситуацію критичною, вибуховою. Спокійною бачать політичну ситуацію 18%, а благополучною – 1%.

Ставлення до блокування Верховної Ради суперечливе: 43% сприймають його позитивно, бо треба домагатися виконання депутатами вимог Конституції, 31% – негативно, бо є більш важливі справи. Переважно позитивно ставляться до блокування виборці “Свободи” (80%), “Батьківщини” (71%) й “УДАРу” (64%). Негативне ставлення переважає у виборців Партії регіонів (49% – негативне, 29% – позитивне) та КПУ (відповідно 57% і 21%).

Лише третина населення (35%) вважає, що нинішня Верховна Рада допрацює увесь належний термін, до листопада 2017 року. Припускають, що відбудуться дострокові вибори, 28% опитаних, а 37% не змогли відповісти на це запитання.

44% респондентів вважають, що в разі конфліктних ситуацій у парламенті слід шукати компроміс, щоб ухвалювати рішення, 21,5% переконані, що в будь-якому разі слід стояти на своєму, не йдучи на компроміси, і ще 14% приєдналися до думки, що “у Верховній Раді є більшість, яка й повинна ухвалювати закони й відповідати за них”.

Лише 16% населення вважає, що діяльність Верховної Ради насамперед залежить від виборців, які її обрали. Значно більше тих, хто вбачає таку керівну силу або у Президентові (39%), або у фінансово-олігархічних групах (30%).

За діяльністю Верховної Ради постійно стежать 17% населення, ще 36% – час від часу, 25% – інколи, а 22% не цікавляться цим взагалі.

Про діяльність Верховної Ради громадяни дізнаються переважно з новин державних і місцевих телеканалів (76%) і телеканалів комерційних (34%). Телеканал “Рада” дивиться 12% населення. Певна частина населення бере інформацію про діяльність Верховної Ради з різних газет (31%), радіопередач (22%), Інтернет-сайтів (11%). Сайтом Верховної Ради постійно користуються 0,6% населення, час від часу – 5%. Вагомим джерелом інформації про діяльність Верховної Ради є “розмови з людьми” – 27%.

Загальнонаціональне опитування було проведено з 5 до 13 березня 2013 року. Польовий етап тривав із 6 до 12 березня 2013 року. Опитування проводилося в 109 населених пунктах (PSU) в усіх областях України й АР Крим. Методом інтерв’ю опитано 2037 респондентів за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Повні результати опитування

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 581 33 17
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: