Результати конкурсу «Права людини, гідність та безпека в умовах війни»

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує результати конкурсу «Права людини, гідність та безпека в умовах війни», який тривав з 5 по 30 квітня 2023 року в рамках проєкту «Європейське Відродження України».

Конкурс був орієнтований на підтримку діяльності організацій громадянського суспільства, які захищають фундаментальні цінності, свободи та права людини, допомагають постраждалим внаслідок бойових дій, фіксують, документують, архівують події війни та створюють умови для підвищення рівня безпеки в місцевих громадах і в цифровому просторі. 

Його мета – розширити можливості організацій громадянського суспільства допомагати постраждалим, фіксувати інформацію про воєнні злочини, впливати на формування політик і практик, які позначаються на правах людини, безпеці та правосудді. 

Переможцями стали 25 із 76 проєктних пропозицій, підтримка яких стала можливою завдяки співпраці Фонду з Європейським Союзом в рамках проєкту «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення».

Перелік підтриманих проєктів:

  1. ГО “Творче об’єднання “Вавилон 13” – проєкт “Створення документальних фільмів, що розповідають історію воєнних злочинів росії проти медичної інфраструктури на півдні України” (м. Київ)
  2. ГО ”РЕСКІЛЛ”, публічна назва GOV Club – проєкт “Основи цифрової безпеки органів місцевого самоврядування в контексті відбудови України” (м.Київ) 
  3. ГО “Українська правова консультативна група” проєкт “Посилення спроможності правової системи України з метою захисту та відновлення прав постраждалих” (м. Київ)
  4. ГО “Слідство.Інфо” – проєкт “Підтримка “Слідства.Інфо” у висвітленні злочинів російсько-української війни” (м. Київ)
  5. ГО “Мінзмін” проєкт “Посилення спроможності Національної поліції України в аналізі ризиків впливу технологій на цифрову безпеку” (м. Київ)
  6. ГО “Центр просторових технологій проєкт “Російська атака на Маріупольський драматичний театр” (м. Київ)
  7. ГО “Асоціація громадських радників України” – проєкт “Порадник безпеки” (м.Чернівці) 
  8. ГС “Фонд досліджень війни, конфліктів, підтримки розвитку та безпеки суспільства “Безпечна Україна 2030” (ГС “Фонд “Безпечна Україна 2030”) проєкт  “Аналіз та оцінка судової практики щодо воєнних злочинів, колабораціонізму” (м. Київ)
  9. ГО “ДАТТАЛІОН” проєкт “ДАТТАЛІОН 2.0” (м. Львів)
  10. Громадська спілка “Українська Гельсінська спілка з прав людини” проєкт “Право на приватність в умовах воєнного стану. Пропорційність обмежень цього права відповідно до стандартів ЄСПЛ” (м. Київ)
  11.  ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля” проєкт “Моніторинг та документування воєнних злочинів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області” (м. Київ)
  12. Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” проєкт “Вдосконалення правових інструментів притягнення агресора до відповідальності за екоцид” (м. Львів) 
  13.  ГО “Інститут розвитку регіональної преси” проєкт “Захист прав людини та юридична підтримка громадян, потерпілих від воєнних дій” (м. Київ)
  14. ГО “Центр інформації про права людини” проєкт “Зміна підходів до притягнення до відповідальності за колабораційну діяльність в контексті збройної агресії росії проти України” (м. Київ)
  15. ГО “Лабораторія цифрової безпеки” проєкт “Забезпечення дотримання прав людини у використанні та регулюванні технологій штучного інтелекту в Україні” (м. Київ)
  16. ГО “Подільська правова ліга” – проєкт “Захист прав та безпека соціально вразливих громадян в умовах війни” (м. Хмельницький) 
  17. ГО “Регіональний центр прав людини” проєкт “Невиправдана затримка репатріації українських дітей: відповідальність та протидія” (м. Київ)
  18. ГО “Україна без тортур” – проєкт “Право на життя та безпеку людей старшого віку та осіб з інвалідністю в приватних закладах під час воєнного стану” (м. Київ)
  19. ГО “Медійна ініціатива за права людини” проєкт “Захист прав військовополонених: підтримка родин та адвокація” (м. Київ)
  20. ГО “Центр права і політики імені Станіслава Дністрянського” проєкт “Оцінка перспектив і меж застосування технологій штучного інтелекту в кримінальному правосудді України та готовності правничого середовища до цього” (м.Львів) 
  21. ГО “Бабель” проєкт “Кібергігієна та цифрова безпека в умовах війни” (м. Київ)
  22. БО “Благодійний фонд “Збережи світ” проєкт “Документування та поширення інформації про воєнні злочини росії, вчинені в Україні у 2022 – 2023 роках” (м. Кропивницький) 
  23.  ГО “Центр практичної освіти Накипіло” проєкт “Медіакемпи для громадянських журналістів з деокупованих та прифронтових територій” (м. Харків) 
  24. ГО “Трус Хаундс” проєкт “Посилення OSINT-спроможностей українських розслідувачів воєнних та інших міжнародних злочинів” (м. Київ)
  25. ГО “Наукова асоціація кібербезпеки України” проєкт “Цифрова безпека школярів в кіберпросторі за допомогою платформи “CyberTeens Platform” (м. Київ)

Невдовзі з кожною організацією сконтактують представники Міжнародного фонду “Відродження” щодо деталей підтримки та подальших кроків співпраці.

У 2023 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення». Метою цього проєкту є посилення внеску українського громадянського суспільства в політичний діалог щодо інтеграції в ЄС та відновлення України. 

Міжнародний Фонд «Відродження» є Рамковим партнером Європейського Союзу в Україні з грудня 2019 року.

#ПрямуємоРазом до перемоги! 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: