Міжнародний фонд «Відродження» оголошує про початок роботи спільного з Європейським Союзом 2-річного проєкту, який отримав назву «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення». Метою цього проєкту є посилення внеску українського громадянського суспільства в політичний діалог щодо інтеграції України в ЄС, підтримку суспільної стійкості під час війни та підготовку до післявоєнного відновлення.
«У 2022 українське громадянське суспільство стало одним зі стовпів, на яких втрималася українська державність і які дозволили дати відсіч російським окупантам. Сьогодні волонтери, активісти та експерти продовжують робити свій внесок у майбутню перемогу, – каже Олександр Сушко, виконавчий директор Фонду. – Ми переконані, що в майбутньому розвинене і розмаїте громадянське суспільство має стати рушієм для позитивних змін: як у сфері відновлення та відбудови, так і процесах вступу до ЄС. Громадянське суспільство допоможе зробити ці процеси відкритими, інклюзивними, стратегічними та ефективними, а отже – успішними».
Проєкт розрахований на 24 місяці. Він має дві взаємодоповнювальні цілі:
1) Розширення можливостей та надання ресурсів організаціям громадянського суспільства та громадським ініціативам, щоб вони могли внести суттєвий внесок у зміцнення суспільної стійкості, розумну та активну відбудову та післявоєнне відновлення України.
2) Посилення ролі, спроможності та залучення громадянського суспільства до просування інтеграції України до ЄС та підтримки проведення необхідних реформ.
«Фонд є Рамковим партнером Європейського Союзу в Україні з грудня 2019 року, – пояснює директор програми «Європа і світ» Міжнародного Фонду «Відродження» Дмитро Шульга. – Разом з ЄС ми підсилювали голоси українського громадянського суспільства, щоб зробити наш рух до Європи незворотнім. Попри війну, сьогодні Україна має вікно можливостей для нашої трансформації та інтеграції з Європою. Це остаточне повернення в сім’ю європейських народів і стане тим самим Європейським Відродженням України».
Фонд підтримуватиме організації громадянського суспільства, які працюють з місцевими громадами з широкого кола питань, включаючи місцевий розвиток, місцеву демократію, безпеку людини та громадську безпеку, енергоефективність, кліматичні практики, незалежні ЗМІ, бюджетну підзвітність та участь, реабілітацію та реінтеграцію ветеранів війни. Ми будемо прагнути підтримувати обмін ноу-хау для підтримки громад у їх стратегічному плануванні, залученні та поглинанні зовнішніх коштів для відновлення та розвитку.
Крім того, ми підтримуватимемо аналітичні центри та адвокаційні групи, які нададуть стратегічні ідеї, проєкти планування, моніторинг впровадження та зворотний зв’язок, а також сприятимуть змінам політики та законодавства в різних сферах, необхідних для успішного просування до членства в ЄС. Вони можуть включати реформи у сфері правосуддя та підзвітності, міграційну політику, енергетичний перехід та кліматичну стійкість, цифрову трансформацію на основі прав, реформи митних та інших державних установ та регуляторів тощо відповідно до acquis ЄС. Ми також підтримуватимемо участь українських аналітичних центрів та активістів у міжнародних партнерствах, налагодженні зв’язків, дебатах та адвокації у співпраці з громадськими організаціями інших країн-кандидатів/кандидатів на вступ до ЄС (Молдова, Грузія, Західні Балкани) та держав-членів.
«Україна невпинно рухається до ЄС, попри усі виклики війни. Значну роль у цьому русі вперед відіграє громадянське суспільство. Цей новий проєкт покликаний підтримати його під час війни, зберегти результати його роботи за минулі роки та посилити його внесок у євроінтеграційні процеси. Проєкт також спрямований на відновлення України — як підготовку до нього зараз, так і на конкретні дії після перемоги України.» — говорить Тетяна Шульга, секторальна менеджерка Представництва ЄС в Україні.
Уся інформація про конкурси, що будуть оголошуватися в рамках проєкту «Європейське Відродження України», публікуватиметься на сайті та в соціальних мережах Фонду.