Результати конкурсу «Підтримка екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України під час війни»

Міжнародний фонд «Відродження» публікує список організацій, які отримали фінансування на проєкти в межах конкурсу малих грантів «Підтримка екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України під час війни».  Конкурс проводився в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), яку виконує МФ Відродження за підтримки Швеції. 

Метою конкурсу було: а) підтримати екологічні ініціативи тих організацій, які досі перебувають на сході і півдні України або змушені були переміститися у зв‘язку із воєнною агресією російської федерації проти України, але зацікавлені у реалізації своїх довкіллєвих ініціатив у доступний і безпечний спосіб; б) створити можливість для еко-активістів із південно-східних регіонів бути залученими до процесів планування зеленого відновлення України та адвокатувати екологічні принципи у стратегіях відновлення/ розвитку територіальних громад. 

З двадцяти п‘яти пропозицій Конкурсна комісія EPAIU підтримала 16 проєктів всього на суму понад 4.800.000 грн.: 

 1. Проєкт “Створення соціальної апсайклінгової майстерні, як один з шляхів збереження довкілля”, Громадська організація “Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу” (Донецька область)
 2. Проєкт “Вплив військових дій на родючість ґрунтів”, Громадська організація “Всеукраїнська екологічна організація “До чистих джерел” (Донецька область)
 3. Проєкт “Фіксування та оцінка впливу російських військових злочинів на стан довкілля в Маріуполі та план екологічних заходів після деокупації”, Громадська організація “Ініціативна група “Разом!” (Донецька область)
 4. Проєкт “Підвищення рівня обізнаності та поінформованості пілотних громад Півдня та Сходу України щодо енергетичної безпеки та альтернативних джерел енергії”, Громадська організація “Добропільський центр молоді “Добро” (Донецька область)
 5. Проєкт “Зелене відновлення Вознесенської міської громади”, Громадська організація “Фонд розвитку міста Миколаєва” (Миколаївська область)
 6. Проєкт “Школа екоактивізму”, Громадська організація “Нова Дружківка” (Донецька область)
 7. Проєкт “Кінбурн ЕкоХаб”, Громадська організація “Кінбурн” (Миколаївська область)
 8. Проєкт “Люботин – місто нуль відходів”, Громадська організація “Центр громадських та медійних ініціатив” (Харківська область)
 9. Проєкт “Заохочення громадськості та органів місцевого самоврядування до екосвідомого поводження з відходами у м. Запоріжжя”, Громадська організація “Запоріжжя без сміття” (Запорізька область)
 10. Проєкт “Еко ініціатива збереження довкілля міської набережної Черкас спілкою релокованих та місцевих громадських організацій”, Громадська організація “Асоціація “Відродження та розвиток” (Донецька область)
 11. Проєкт “Залучення громадськості до вирішення екологічних проблем на Херсонщині в умовах війни”, Громадська організація “Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень” (Херсонська область)
 12. Проєкт “Оперативне реагування на екологічні загрози для населення прифронтового міста Запоріжжя в умовах військових дій”, Громадська організація “Екосенс” (Запорізька область)
 13. Проєкт “Фіксація шкоди, завданої природним комплексам Харківської області, внаслідок війни”, Громадська організація “Природоохоронні геоінформаційні системи України” (Харківська область)
 14. Проєкт “Розробка Стратегії екологічного розвитку Костянтинівської міської територіальної громади Донецької області”, Громадська організація “Український інститут антикризового менеджменту” (Донецька область)
 15. Проєкт “Дрогобич. Еко. Логічний”, Громадська організація “Бери і Слав” (Херсонська область)
 16. Проєкт “Еко-адаптація ВПО, які перебувають в місцях компактного проживання в приймаючих громадах на Хмельниччині”, Громадська організація “Луганський осередок Всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самоорганізації населення”(Луганська область)

 «Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU) є чотирирічним проєктом, який виконується Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) з 2019 року за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: