Результати розслідування: Земельні ділянки – VIP-персонам. Миколаїв

1 березня Центр журналістських розслідувань презентував розслідування про те, як швидкими темпами в різних районах Миколаєва розширюються «царські села», про чиновників, нардепів та родичів депутатів міської ради, що володіють землею та гарними будинками на узбережжі річок Південний Буг та Інгул, недалеко від рекреаційної зони «Маяк» в Корабельному районі та мікрорайоні Варварівка.

1 березня Центр журналістських розслідувань презентував розслідування про те, як швидкими темпами в різних районах Миколаєва розширюються «царські села», про чиновників, нардепів та родичів депутатів міської ради, що володіють землею та гарними будинками  на узбережжі річок Південний Буг та Інгул, недалеко від рекреаційної зони «Маяк» в Корабельному районі та мікрорайоні Варварівка.

“Нашу увагу привернуло кілька елітних районів Миколаєва. Зокрема, в Соляних у річок Південний Буг та Інгул, в Варварівці в прибережній зоні річки, в рекреаційній зоні «Маяк» і в Царському селі в Корабельному районі. Цілий елітний квартал будинків сформований на березі річки Південний Буг за легендарної військовою частиною 79 окремої аеромобільної бригади. Ще в 2008 році міська рада розділив цю територію між впливовими людьми. Не випадково в списках щасливих володарів землі виявилася дружина заступника начальника управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради Олександра Нефьодова. Причому у неї досить скромний заробіток, близько 2 тисяч гривень на місяць. Сам Нефьодов отримує близько 6 тисяч гривень. Ми поцікавилися у нього, чи легко було побудувати такий прекрасний будинок біля річки, проте чиновник відмовився з нами розмовляти на цю тему», – розповіла журналіст Тетяна Гайдабас.

Кореспонденти звернули увагу на безкоштовно виділені земельні ділянки екс-депутата міськради 5 і 6 скликань Сергія Сидорука, дітей екс-мера Миколаєва Володимира Чайки – Владислава та Юлії, скандального бізнесмена Олексія Пеліпаса та його матері – Інни Шміліївни, дружини колишнього депутата міської ради, екс-директора міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» Василя Тельпіса – Лариси.

На конференції було підкреслено, що розподіл міської землі між «своїми» привело до того, що в Миколаєві під будівництво житлових будинків залишилися 40 гектарів землі у Великій Коренисі і 99,8 гектарів в Матвіївці. Причому, судячи з відписок міської ради, облік отримувачів землі ніким не ведеться. Швидше за все, як зауважили журналісти, реєстр не ведеться задля відведення уваги громадськості від недоліків роботи та, по суті, корупційних правопорушень в міській раді.

Відтак, журналісти запропонували управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради систематизувати дані щодо безкоштовного виділення землі жителям міста та в подальшому опублікувати їх на офіційному сайті міськради.

Метою проекту «Підвищення рівня викриття корупції в південному регіоні України», що здійснюється  Миколаївською обласною правозахисною громадською організацією «Центр журналістських розслідувань» за підтримки Програмної ініціатив «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»  є продовження втілення успішної практики журналістських розслідувань фактів корупції на регіональному рівні, а також сприяння поширенню незаангажованої, якісної інформації серед  громадян.

Контакти: Альона Нефедова, alenanef@gmail.com, 0986168185

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: