Відповіді на найпоширеніші запитання про конкурс «Сприяння залученню вимушено переміщених осіб до процесу прийняття рішень та посиленню голосу на рівні громади». 

В липні Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс «Сприяння залученню вимушено переміщених осіб до процесу прийняття рішень та посиленню голосу на рівні громади»

  • Кінцевий термін подачі проєктів – 30-го серпня 2024 року (до 15:00 за київським часом)
  • Оголошення результатів конкурсу – до 25 вересня 2024 року 
  • Термін реалізації проєкту – максимум 9 місяців
  • Оптимальний розмір гранту – 800 000 – 1 000 000 гривень.
  • Максимальний розмір гранту –  1 200 000 гривень.

На основі презентації конкурсу ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо умов участі, документів, які необхідно подати, та вимог до організацій, які беруть участь у конкурсі. Також ось тут можна переглянути загальні поради для тих, хто готує проєктну пропозицію.

Якою є мета конкурсу?

Метою конкурсу є посилення спроможності вимушено переміщених осіб впливати на процеси прийняття рішень у громаді, де вони проживають.

Нам цікаві ініціативи, які спрямовані на посилення участі ВПО у прийнятті довгострокових рішень, також їх видимості в громадах, що в свою чергу сприятиме кращій інтеграції, спонукатиме їх залишатись у громаді/країні. Адже хороші проєкти та рішення не мають розроблятися чи прийматися без залучення безпосередньо цільової аудиторії.

Хто може подаватися?

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, спілки та благодійні фонди, які зареєстровані згідно українського законодавства. Ми очікуємо, що це будуть сталі команди, які вже мають щонайменше річний досвід реалізації в громаді проєктів, пов’язаних з ВПО, та можуть його підтвердити, демонструватимуть підтверджені широкі партнерства.  Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані в будь-якій області на підконтрольних уряду України територіях.

Чи є географічні обмеження або пріоритетні регіони, громади?

Ні, активності в межах проєкту можуть відбуватись на будь-якій, підконтрольній Уряду України, території. 

Чи може подаватися на конкурс рада ВПО?

Ні, адже Рада ВПО — це консультативно-дорадчий орган. Однак часто до ради ВПО входять організації громадянського суспільства: благодійні фонди, громадські організації тощо. Кожна з цих організацій може подаватися окремо, або/та заручившись підтримкою місцевої Ради ВПО. Адже Ради ВПО згуртовують вимушених переселенців, допомагають прискорити комунікацію між ВПО та владою, шукають системні розв’язання проблем ВПО, також допомагають громадам розвивати ефективні механізми для їх адаптації та інтеграції тощо.

Чи потрібен попередній досвід співпраці з Фондом для отримання гранту, чи грант надається лише сталим грантоотримувачам?

Ми вітаємо заявки і від наших сталих партнерів, так само і від нових для Міжнародного фонду «Відродження» організацій та команд.

Чи важливий розмір громади і чи можна реалізувати проєкт на декілька громад?

Ні, організація може працювати в громаді будь-якого розміру з будь-якою кількістю вимушено переміщених осіб. Ваш проєкт може бути розрахованим як на одну, так і на декілька громад. 

Чи можуть в рамках цього конкурсу фінансуватися адвокаційні кампанії по забезпеченню прав внутрішньо переміщених осіб у приймаючій громаді?

Звісно, це один із пріоритетів конкурсу. Тим паче, якщо команда має спроможність та досвід у цьому полі діяльності.

Чи може у цьому конкурсі брати участь медіаорганізація?

Так, якщо протягом останнього року медіа створювало багато контенту про ВПО в громаді, артикулювало інтереси ВПО до зацікавлених сторін та партнерів, і якщо медіа має власну громадську організацію, від якої можна подати заявку. Або ж медіа може подаватися у партнерстві з громадською організацією, що працює з потребами вимушено переміщених осіб, і ви можете посилити її діяльність медіа-кампанією.

Яка має бути форма подачі проведеної оцінки потреб ВПО?

Дійсно, заявки, які вже побудовані на проведенні оцінки потреб, вітаються та мають перевагу. В даному випадку немає єдиного формату, якого ми вимагаємо. Ви можете самостійно вирішити, який формат буде найбільш доцільним. Це можуть бути попередньо проведенні опитування, інтерв’ювання, фокус-групи. Ми просимо включити ці дані в описову частину проєктної пропозиції, чи додати у форматі аналітичної записки, гугл-таблиці з результатами опитування тощо.

Яким є термін реалізації проєкту?

Ми очікуємо, що термін реалізації проєкту складатиме від 6 до 9 місяців

Які обмеження по адміністративним витратам? Який відсоток від загальної суми вони можуть складати?

В межах цього конкурсу ви, зокрема, можете отримати кошти для розвитку та посилення вашої організації, що включає також адміністративну підтримку, а саме — заробітні плати та гонорари для команди. Також це можуть бути навчання та тренінги для команди, послуги зовнішніх консультантів за темами, що сприятимуть зростанню ваших компетенцій за напрямком реалізації проєкту, і що потім допоможе при роботі з ВПО. Граничний відсоток не встановлено. 

Чи є прийнятними витрати на послуги з ремонту або облаштування публічних просторів?

Ні. В рамках цього конкурсу закупівля будівельних матеріалів, облаштування публічних просторів чи проведення ремонтних робіт не передбачені.

Які документи потрібно подавати на цей конкурс?

На нашому сайті ви будете подавати аплікаційну та бюджетну форми. Ми також просимо надати посилання на публічно доступну у мережі Інтернет звітність про вашу діяльність. Додатково можна завантажити листи підтримки та документи, що надають інформацію про організацію, документи, фіксують оцінку потреб ВПО.

У який спосіб здійснюється прийняття рішень щодо переможців конкурсу?

Проєкти розглядає спеціальна Експертна рада, до складу якої входять незалежні експерти у суміжних з темою конкурсу галузях. Після ретельного аналізу проєктів і обговорення вони ухвалюють рішення щодо схвалення чи відхилення проєктів. Члени Експертної ради працюють відповідно до  Положення про уникнення конфлікту інтересів та приймають рішення з позиції неупередженості. Рішення Експертної ради є остаточним і перегляду не підлягає.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: