Публічне обговорення проекту Стратегії реформування системи охорони здоров’я

Під час прес-конференції в Дніпропетровську, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі розповів про найближчі кроки в медичній реформі на 2015 рік. Серед них, зокрема, були названі передача державних закупівель міжнародним організаціям, скасування непотрібних ліцензій на ліки та вироби медичного призначення та спрощення реєстрацій на них.

Під час прес-конференції в Дніпропетровську, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі розповів про найближчі кроки в медичній реформі на 2015 рік. Серед них, зокрема, були названі передача державних закупівель міжнародним організаціям, скасування непотрібних ліцензій на ліки та вироби медичного призначення та спрощення реєстрацій на них.

«2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи, – розказав на прес-конференції Олександр Квіташвілі.  – Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Але можу сказати одне – медицина стане доступнішою і набагато якіснішою для всього населення».

Міністр зазначив, що сьогодні в Україні працює 8300 лікарень та поліклінік і 75% грошей з державного бюджету витрачається на їх утримання. «Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати старих ліжок в лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів», – додав Олександр Квіташвілі. В майбутній реформі передбачено також перевести  на систему сімейних лікарів всі області.

За даними соціологічних опитувань, на сьогодні більше 50% українців відмовляються від медичних послуг та не звертаються до лікарень через страх того, що не зможуть сплатити  так звані «безкоштовні» послуги. Представники міжнародної групи експертів, що розробляла медичну реформу при МОЗ стверджують, що кожному українцю буде забезпечена необхідна медична допомога і більше не доведеться носити лікарям конверти, сплачуючи за послуги в тіні.

Під час прес-конференції Міністр наголосив на тому, що першочерговим кроком реформування медичної галузі стане реформа фармацевтичного ринку. «Сьогодні  в Україні існує величезна кількість непотрібних ліцензій та реєстрацій ліків, які створені для того, щоб на цьому могли заробляти чиновники, – розказує Олександр Квіташвілі. – Ми мали схожу проблему в Грузії, і з власного досвіду можу сказати, що проти скасування таких ліцензій будуть проти лише корупціонери, адже від цього виграють всі, крім тих, хто на цьому наживався. Ціни на ліки можуть бути знижені до 30%,  а українці отримають доступ до якісних препаратів, що зареєстровані у світі. Адже, весь світ визнає міжнародні ліцензії, українські ж чиновники придумали ще свої, додаткові, виключно щоб заробляти на цьому».

Коментуючи новації Уряду в бюджетуванні галузі охорони здоров’я Олександр Квіташвілі зазначив, що Держбюджет-2015 передбачає перерозподіл функцій між державним і місцевими бюджетами. Місцеві органи влади нині отримують більші повноваження щодо фінансування з місцевих бюджетів спеціальних медико-санітарних частин МОЗ України та закладів охорони здоров’я Укрзалізниці. Цьогоріч місцевим бюджетам надано 46,5 млрд. грн. на функціонування закладів охорони здоров’я. Крім цього, у Держбюджеті на охорону здоров’я передбачено ще 10 млрд. грн. на виконання централізованих лікувальних програм та утримання закладів, що на 0,5 млрд. грн. більше показників 2014 року. Загалом видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті становлять 59,6 млрд. грн., що на 3,9 млрд. грн. або на 7% більше від планових показників 2014 року. Що стосується Дніпропетровської області, то на функціонування закладів охорони здоров’я Дніпропетровщини цього року передбачено 3 млрд. 603,5 млн. грн., що на 95,5 млн. грн. більше обсягу 2014 року. Крім цього, спеціалізовані медико-санітарні частини області отримають 218 млн. 609,7 тис. грн.

Під час робочого візиту в Дніпропетровськ Міністр охорони здоров’я України відвідав поранених захисників вітчизни у обласній лікарні ім. Мечникова, побажавши їм швидкого одужання та подякувавши за їх готовність боротися за українську незалежність. Також Олександр Квіташвілі зустрівся з професорсько-викладацьким складом та студентами Дніпропетровської медичної академії, з якими обговорив питання реформування медичної галузі.

Національна стратегія побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015 – 2025 підготовлена Стратегічною дорадчою групою з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Стратегічні дорадчі групи (СДГ) – це спільна ініціатива керівництва України та засновника Міжнародного фонду «Відродження» Джорджа Сороса, спрямована на залучення високопрофесійних українських і міжнародних експертів для консультативного сприяння уряду в якісній розробці стратегічних підходів до реформ, оптимальному використанні міжнародної допомоги, консолідації політики донорів задля допомоги реформам в Україні, а також у розв’язанні поточних питань.

Контакти: СДГ, saghealth@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: