Як налагодити комунікацію з дитиною, що постраждала внаслідок війни. Пам’ятка для батьків від “ЯРМІЗ”

У лихі воєнні часи найбільш вразливими стають діти. Можливості їх відновлення та подолання психологічних наслідків війни у великій мірі залежать від дорослих. Діти не здатні самотужки справлятися з такими складними життєвими обставинами, які несе війна, через брак власних ресурсів, знань та навичок. Діти залежать від батьків, від їх рішень та можливостей.

На долю батьків в часи військової агресії припадає подвійна відповідальність за вміння стабілізувати як власні стани, так і знати особливості психотрамування дітей та стратегії їх відновлення й посттравматичного зростання.

Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО/ООС та їх родин «ЯРМІЗ», за підтримки Фонд “Відродження” та Європейського Союзу, створив пам’ятку, яка допоможе дорослим розібратися як з власними потребами, так і зрозуміти потреби дитини під час війни. Вона містить підказки щодо екологічного ставлення до дитини та правил здійснення відновлення й допомоги собі та дітям.

Авторка памʼятки – психологиня Ольга Плетка.

Пам’ятка для батьків створена в рамках проєкту “Право бути щасливими” за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Міжнародного Фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи “EU4USoceity”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: