Вплив видобувних галузей на довкілля та зміну клімату та Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ)

Дослідження «Вплив видобувних галузей на довкілля та зміну клімату та Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ)» проводилося за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», на замовлення Програми «Демократична практика» та Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU) з жовтня 2020 року по березень 2021 року.

За результатами дослідження встановлено взаємозв’язок між діяльністю видобувних галузей та впливом на кліматичні зміни, що базується в двох основних підходах:

  • видобувні галузі розпочинають життєвий цикл діяльності, що призводить до зміни клімату;
  • видобувні галузі безпосередньо є джерелом викидів та інших впливів на клімат. (наприклад, за оцінками Global Resource Outlook 2019 у 2017 році видобуток та первинна переробка металічних та неметалічних корисних копалин утворили по 10% від глобального впливу на зміну клімату, а відповідний показник для викопного палива (нафта, газ, вугілля) склав 16%).

Стандарт ІПВГ у чинній редакції 2019 року вимагає обов’язкове розкриття істотних екологічних платежів на користь держави та заохочує розкривати інформацію про вплив видобувних галузей на довкілля.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: