“Вокс Україна”. Індекс реформ 184: закон про адмінпроцедуру та закон про надання ліків зі співчуття

Випуск проєкту “Індекс реформ” незалежної аналітичної платформи “Вокс Україна”.

У 184 випуск Індексу реформ потрапило 13 змін, які здатні вплинути на «правила гри» в країні. Серед них лише дві отримали від експертів оцінку у +2 бали, яка, на думку аналітиків Воксу, відділяє важливі реформи від менш впливових. Це закон про адмінпроцедуру та закон про надання ліків зі співчуття. Загалом за період з 23 травня по 19 червня 2022 року* Індекс реформ становить +0,8 бала з можливих значень від -5,0 до +5,0. У попередньому раунді індекс дорівнював +1,5 бала. Далі — детальніше.

Довідково:

Індекс моніторингу реформ – це аналітичний інструмент, призначений надати кількісну оцінку прогресу економічних реформ в Україні. Він базується на оцінці експертами змін у регуляторному середовищі, які можна вважати реформаторськими або анти-реформаторськими.

Головною метою Індексу є інформування суспільства щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. Недостатня інформованість пов’язана з тим, що кожна державна інституція виконує свою частину роботи в межах певного вузького напрямку, а ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам. Крім того, неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.

Підтримка роботи аналітичної платформи “Вокс Україна” здійснюється Ініціативою з розвитку аналітичних центрів, яку втілює Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: