“Вокс Україна”. Боротьба триває. Огляд реформ за другий квартал 2022

Випуск проєкту “Індекс реформ” незалежної аналітичної платформи “Вокс Україна”.

Попри більш жорсткі воєнні дії у другому кварталі, коли щоденно гинуло до 200 українських захисників, а росія щодня могла випускати близько 12 тисяч артилерійських снарядів, влада змогла втримати темп реформ у країні. За період з квітня по кінець червня аналітики Воксу зафіксували 33 реформи та жодної антиреформи. Чверть із них (8 регуляцій) отримали від експертів оцінку +2 бали чи більше (з діапазону від -5 до +5), яка відділяє значні зміни від менш вагомих.  Детальніше – у матеріалі:

Довідково: 

Індекс моніторингу реформ – це аналітичний інструмент, призначений надати кількісну оцінку прогресу економічних реформ в Україні. Він базується на оцінці експертами змін у регуляторному середовищі, які можна вважати реформаторськими або анти-реформаторськими.

Головною метою Індексу є інформування суспільства щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. Недостатня інформованість пов’язана з тим, що кожна державна інституція виконує свою частину роботи в межах певного вузького напрямку, а ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам. Крім того, неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.

Підтримка роботи аналітичної платформи “Вокс Україна” здійснюється Ініціативою з розвитку аналітичних центрів, яку втілює Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: