Війна росії проти України створила унікальні умови, в яких громадянське суспільство вимушене переосмислювати свої функції та ролі. Прагнення до перемоги, виживання та розвитку вимагають нових підходів до забезпечення впливу та відповідальності у процесі зміцнення міжнародної підтримки і солідарності з Україною. Готуючись до Конференції з відновлення України (URC), яка відбудеться у Берліні у червні 2024 року, експерти організацій громадянського суспільства і Міжнародний фонд “Відродження” сформулювали пропозиції щодо бачення громадянського порядку денного для стійкості та відновлення України.
Цей документ, створений за результатами експертних обговорень, організованих Міжнародним фондом “Відродження” у квітні 2024 року, охоплює теми економічної стійкості, довкілля, людських вимірів стійкості та відновлення громад, зокрема, включеності людей з постраждалих громад, воїнів і ветеранів, а також підготовки України до вступу до Європейського Союзу. Візія громадянського порядку денного не претендує на всеохопність і не містить фінансових розрахунків, однак надає стратегічні напрямки для майбутніх зусиль щодо відновлення України.
«Хтось скаже, що зараз не на часі говорити про майбутнє чи інші амбітні речі. Однак, розділяти порядок денний стійкості, чи навіть виживання, і побудови тої України завтрашнього дня, до якої ми всі прагнемо – на мою думку, зараз неможливо. – Заявив під час представлення пропозицій Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження». – Наш Фонд намагається побудувати цілісний, інтегральний наратив навколо виживання, стійкості і розвитку нашої країни. Ми хочемо допомогти громадянському суспільству виступати, якщо не єдиним голосом, то принаймні однією ціннісною хвилею, спільною платформою просування наших спільних базових підходів до відновлення — інклюзивних, демократичних і відкритих.»
Документ було представлено під час конференції «Візія стійкості: громадський порядок денний до URC-Берлін», що пройшла 13 травня у Києві.