Громадянське суспільство залучене у процеси євроінтеграції на багатьох рівнях. Моніторинг реформ і прогресу у цій сфері – один з тих, які підтримує наш Фонд.
Наприклад, за нашої підтримки експертки та експерти аналітичного центру DiXi Group разом з консорціумом громадських організацій працюють над моніторингом впровадження Україною Європейського зеленого курсу (ЄЗК).
Якщо коротко – ЄЗК це пакет системних політичних рішень, дорожня карта для переходу Європи до кліматичної нейтральності до 2050-го року. Ключовими напрямами ЄЗК є чиста енергія, кліматична дія, будівництво та реновація, стійка промисловість, стійка мобільність, зменшення забруднення довкілля, біорозмаїття і стійка аграрна політика. З 2020 року Україна приєдналась до переліку країни, які взяли на себе зобовʼязання впроваджувати ЄЗК. І попри повномасштабну війну ми продовжуємо впевнено рухатись до цієї мети.
У новому моніторинговому звіті за 2023 рік експерти DiXi проаналізували як досягнення, так і окремі негативні тенденції, які створюють перешкоду для ефективного впровадження ЄЗК в Україні та забезпечення умов для зеленого відновлення.
Під час презентації звіту президентка DiXi Group Олена Павленко наголосила, що в контексті впровадження Європейського зеленого курсу за підсумками року спостерігається прогрес. Водночас, вона окреслила три головні завдання на 2024, які допоможуть рухати реформи у сфері надалі: пришвидшити законодавчу імплементацію на практиці (наприклад, закону про відкриття ринкових даних за вимогами REMIT), забезпечити масштабування проєктів у ВДЕ і домогтися залучення іноземного фінансування.
«Енергетична бідність в Україні існує. Буде дуже важко вимагати від людей платити багато. Нам потрібно шукати кошти. Кошти з-за кордону – це відповідні правила гри, стабільне регулювання для того, щоб коли бізнес приходив у країну, то розумів, що тут безпечно можна вкладати свої інвестиції», – наголосила Олена Павленко.