Соціологічне дослідження “Перспективи та межі використання штучного інтелекту в кримінальному процесі”

Наскільки готовим є правниче середовище до застосування технологій штучного інтелекту? Це питання досліджували аналітики з Центру Дністрянського за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу, у рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”.

Розвиток генеративного ШІ та бум інтересу до ChatGPT спонукав аналітиків глибше дослідити наскільки ті, хто будуть їх використовувати на щодень – судді, прокурори і адвокати, – ознайомлені із ними, які бачать перспективи і обмеження щодо їхнього застосування.

Іншим ключовим питанням, яке ставили перед собою команди Центру Дністрянського та Дослідницької агенції Fama, було проаналізувати можливість використання технології ШІ у правосудді.

“Обрання саме кримінального правосуддя як сфери дослідження є невипадковим: у ньому, як ніде інде, виклики справедливості і неупередженості стоять особливо гостро. І, на тлі дискусій про довіру і доброчесність судової системи, може породити спокусливе, хоч й оманливе враження, що технології ШІ можуть стати ключем до вирішення цих проблем.” – пишуть автори дослідження.

Дослідження не дає і не може дати відповіді на усі без винятку питання щодо застосування ШІ в Кримінальному правосудді. Однак команда дослідників прагне, щоб майбутні рішення з цього приводу були не лише “простими і швидкими”, але й ґрунтувалися на даних. Цей звіт і аналітичні дослідження аналітиків Центру Дністрянського в рамках проєкту стануть такими даними.

***

Це дослідження було реалізоване за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: