Повернутись додому: Експрес-картування потреб та очікувань ВПО у Львівській області. Аналітична записка (2022)

Львівська область є одним із ключових українських регіонів, що надав прихисток вимушеним внутрішнім переселенцям, які покинули свої домівки через військове вторгнення росії в Україну. Станом на 3 червня як внутрішньо переміщені особи (ВПО) в області офіційно зареєструвалося 242 тисячі переселенців, з яких 75 тисяч – діти, 110 тисяч – особи працездатного віку, понад 30 тисяч – пенсіонери та 8 тисяч – особи з інвалідністю. Проте, кількість ВПО, які проживають на Львівщині, є значно більшою. Станом на травень цього року обласна влада озвучувала цифру у 500 тисяч переселенців.

Для планування майбутніх стратегій щодо інтеграції ВПО необхідно мати детальну інформацію не лише щодо кількісних характеристик, а й щодо основних потреб та очікувань ВПО, їхньої оцінки задоволення своїх потреб сьогодні, а також планування дій ВПО на майбутнє. Для цього Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” провів дослідження потреб та очікувань ВПО у Львівській області.

Аналітична записка містить результати дослідження потреб та планів внутрішньо переміщених осіб у Львівській області. У документі представлено загальну характеристику профілю ВПО у Львівській області, розглянуті основні потреби ВПО, зокрема забезпеченість житлом, гуманітарною та фінансовою підтримкою, реалізація спеціальних потреб, професійного життя, ділова та соціальна активність ВПО, а також планування майбутнього, напрацьовані рекомендації для цільових аудиторій. 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: