Порівняльний аналіз впровадження Угод про Асоціацію у Молдові, Грузії та Україні

Read in English

У рамках підготовки до IV Форуму Асоціацій експерти з України, Молдови та Грузії підготували порівняльний аналіз впровадження Угод про Асоціацію у Молдові, Грузії та Україні.

Документ був підготовлений для того, щоб полегшити пошук спільних інтересів трьох країн у співпраці та одноранговому навчанні. У ньому представлена ключова інформація для розуміння та порівняння змісту трьох асоційованих угод; прогрес у виконанні їх основних положень; внутрішньополітичні контексти, урядові та парламентські механізми їх реалізації та інститути участі громадянського суспільства; а також ключові дані щодо відносин між ЄС та трьома країнами у сфері безпеки та торгівлі.

Публікацію підготували Іване Чхиквадзе, Люліан Гроза, Леонід Літра та Вероніка Мовчан. Початковий шаблон був розроблений командою проєкту «Громадянська синергія» та іншими.

Хроніка Асоціації

У 2014 році Європейський Союз уклав Угоди про асоціацію з трьома країнами – Грузією, Молдовою, Україною. Метою підписання угод було сприяння політичним асоціаціям та економічній інтеграції відповідно до головної мети Східного партнерства, визначеної Декларацією саміту в Празі 2009 року.

На Брюссельському саміті Східного партнерства 2017 року, учасники погодилися розпочати розширений діалог між ЄС та асоційованими партнерами щодо імплементації Угод про Асоціацію та ПВЗВТ. 13 листопада 2019 року платформи громадянського суспільства трьох країн, створені згідно з Угодою про асоціацію та рамками Східного партнерства, представили Спільну декларацію із закликом до трьох урядів налагодити тристороннє співробітництво та, щодо ЄС, інституціоналізувати розширений діалог у форматі ЄС+3.

5 грудня 2019 року перший спільний лист трьох міністрів закордонних справ був представлений Верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки із закликом до посилення галузевої інтеграції та діалогу у форматі ЄС+3.

17 травня 2021 року три міністерства закордонних справ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо налагодження посиленої співпраці з питань європейської інтеграції – “Тріо асоціацій”. Країни ЄС та ЄП нарешті вирішили провести саміт Східного партнерства у грудні 2021 року. Це означає, що пандемія більше не може бути приводом відкладати співпрацю між ЄС та Східним партнерством на високому рівні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: