У Києві пройде ІV Форум Асоціацій: Україна, Грузія, Молдова

21 та 22 жовтня у Києві пройде 4-й Форум Асоціацій (4th Association Exchange Forum), за участі високопосадовців та експертів з України, Молдови, Грузії та ЄС.

Форум Асоціацій – це міжнародний експертно-дискусійний майданчик для обговорення спільних викликів та успішних практик у виконанні Угод про асоціацію з ЄС в Україні, Грузії та Молдові. Форум об’єднує дипломатів, високопосадовців, відповідальних за координацію виконання Угод, громадських експертів, представників міжнародних організацій і проєктів з трьох країн Східного партнерства та ЄС.

Про перші три Форуми можна прочитати на сайті проєкту “Громадська Синергія”, що реалізовувався нашим Фондом за підтримки ЄС у 2016-2019 роках: https://www.civic-synergy.org.ua/association-exchange-forum/?fbclid=IwAR17M3oCl-kn5oZl-UmWrP7a8wPvq6btjboXImnppNaWFEqjyl3L9HaOkDw

Цьогорічний Форум проходитиме завдяки зусиллям Фонду “Відродження” та Центру “Нова Європа”, за підтримки Європейського Союзу. Партнера Форуму стали Інститут європейської політики та реформ (Кишинів), інтеграційна програма ЄС Фонду «Відкрите суспільство Грузії» та Фонд Сороса у Молдові.

Завантажити програму

Четвертий Форум Асоціацій відбудеться у ширшому контексті політичного мислення в різних європейських столицях щодо майбутнього ЄС, пост-Brexit, розширення ЄС на Балканах та подальшого розвитку єдиного європейського ринку. Також важливою складовою Форуму стане обговорення нового політичного контексту у всіх трьох країнах-партнерах і в самому ЄС.

Протягом двох днів спікери та спікерки обговорюватимуть такі теми:

  • Угода про асоціацію у 2021 році: де ми зараз?
  • Парламентська співпраця у реалізації порядку денного інтеграції до ЄС;
  • Часткова інтеграція з ЄС: як Україна, Молдова та Грузія можуть використати приклади Туреччини, Норвегії, Балкан та Швейцарії?
  • ПВЗВТ – чи досі вони служать своїм цілям?
  • Зовнішні перепони: як Росія та Китай підривають інтеграцію з ЄС?
  • Стратегія “тріо”: чого Україна, Грузія та Молдова могли б досягти разом?

Серед учасників будуть: Дмитро КУЛЕБА, Міністр закордонних справ України; Ольга СТЕФАНІШИНА, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Матті МААСІКАС, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні; Теймураз ДЖАНДЖАЛІЯ, заступник міністра закордонних справ Грузії; Ігор ЖОВКВА, заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента; Андрій ПОПОВ, голова дирекції з багатостороннього співробітництва Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Молдови; Крістіна ГЕРАСИМОВ, радниця Президента Республіки Молдова з питань зовнішньої політики; Юліан ГРОЗА, виконавчий директор Інституту європейської політики та реформ, Республіка Молдова; Вано ЧХІКВАДЗЕ, менеджер програми інтеграції з ЄС у Фонді відкритого суспільства Грузія.

Також експерти з України, Молдови і Грузії підготували порівняльний аналіз впровадження Угоди про Асоціацію у кожній з трьох країн, з яким ви можете ознайомитись уже зараз.

Подія на ФБ: https://fb.me/e/3W7HLJYl5

Реєструйтесь за посиланням нижче, аби отримати матеріали Форуму після закінчення: https://forms.gle/tRz9Z8G9GZryP5HeA

Трансляція відбуватиметься на ФБ сторінках Центру “Нова Європа”, Міжнародний фонд “Відродження”, Представництва ЄС в Україні, Ukrainian Think Tanks Liaison Office in Brussels та сторінці події.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: