“Громадська синергія”. Підсумки проєкту за 4 роки

Дорогі друзі! Раді представити Вам Підсумковий звіт про роботу проекту «Громадська синергія», який реалізовувала Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» за підтримки Європейського Союзу протягом майже 4 років – з другої половини 2016 року до березня 2020.

У рамках цього Проєкту ми допомагали українському громадянському суспільству системно залучатися до просування євроінтеграційних реформ – шляхом підтримки розвитку діяльності двох громадських євроінтеграційних Платформ. Це Українська сторона Платформи Україна-ЄС (УС ПГС) та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП), які разом налічують понад 350 громадських організацій і просувають виконання Угоди про асоціацію та цілей Східного партнерства відповідно.

Так, за підтримки Проєкту, експерти Платформи готували якісну аналітику на найрізноманітніші теми європейської інтеграції України (загалом більше 120 аналітичних матеріалів), надавали численні пропозиції у різних сферах державної політики, відгуки та пропозиції до проєктів законів (понад 200 розгорнутих експертних висновків), урядових стратегій та дорожніх карт, та організовували дискусії стейкхолдерів.

Проєкт забезпечив інформування та навчання не лише членів Платформ, але і ширших аудиторій – громадських активістів, студентів, підприємців, фермерів. Загалом, було проведено понад 100 навчальних та просвітницьких заходів для 2391 учасників з усіх регіонів України, де інформували про завдання, вимоги та можливості європейської інтеграції. Завдяки Проєкту, в Україні був запущений перший онлайн-курс про Угоду про асоціацію, який надав можливість зрозуміти зміст цього складного юридичного документу не лише громадським діячам, але й державним службовцям, студентам, всім зацікавленим у європейській інтеграції України (на сьогодні, ним онлайн-курсом скористалися 10 661 слухачів).

Ми також забезпечили вихід Платформ на зарубіжні цільові аудиторії та налагодження продуктивної співпраці з громадськими організаціями, експертами, журналістами, дипломатами та посадовцями ЄС та країн Східного партнерства. Експертні форуми та візити журналістів дали імпульс для розвитку конструктивного двостороннього суспільного діалогу з країнами-сусідами України (Беларуссю, Польщею, Чехією, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою). Був створений унікальний майданчик тристоронньої співпраці з Молдовою і Грузією у сфері європейської інтеграції – щорічний Форум Асоціацій у Києві.

У рамках Проєкту було підтримано та успішно реалізовано 57 грантових під-проектів організацій-членів Платформ, що здійснювали аналітично-адвокаційну та інформаційно-просвітницьку діяльність у конкретних тематичних сферах, охоплених Угодою про асоціацію та пріоритетами Східного партнерства.

Також багато зусиль Проєкт доклав для підтримки внутрішнього інституційного розвитку Платформ. Було створено постійні Секретаріати Платформ, які налагодили робочі процеси, ефективну внутрішню та зовнішню комунікацію Платформ. Було проведено стратегування діяльності та повною мірою забезпечено статутну діяльність УС ПГС і УНП – регулярні зустрічі членів робочих груп та керівних органів, масштабні щорічні зібрання, участь у міжнародних заходах. Також, було проведено низку тренінгів та вебінарів для поглиблення знань та навичок членів Платформ.

Стратегічно, діяльність Проєкту, зокрема, ініційований у його рамках громадський експертний моніторинг та адвокація виконання Угоди про асоціацію допомогли прийняти низку важливих законів та наблизитися до інтеграції до ринку ЄС у низці секторів, зберегти порядок денний європейської інтеграції в умовах зміни влади в Україні, а також ініціювати дискусію з ЄС про оновлення та поглиблення Угоди за низкою напрямків. Разом з міжнародними мережувальними та адвокаційними заходами Проєкту все це допомагало просувати українські амбіції у реформуванні Східного партнерства та поглибленні інтеграції з ЄС.

Про всю цю діяльність і її результати можна детальніше довідатися на сайті Проєкту www.civic-synergy.org.ua та у публічному Підсумковому звіті Проєкту, доступному за лінком.

Ми щиро дякуємо членам Платформ та усім партнерам за співпрацю та внесок в спільну справу перетворення України на європейську державу!

Read in English

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: