Дослідження “Навіщо Україні Рахункова палата”

В Україні існує вдосталь державних контролюючих органів. Держаудитслужба, Державна податкова служба, Держпраці, Держекоінспекція та інші шукають порушення та карають винних. Але чи дають їхні сталеві рукавиці очікуваний ефект суспільству?

Натомість Рахункова палата є своєрідним державним аналітичним центром, який досліджує та рекомендує органам влади як покращити їхню роботу. Однак, її рекомендації не обов’язково виконувати.

На початку дослідження Інститут аналітики та адвокації не розуміли цієї логіки та бачили майбутнє Рахункової палати у сталевих рукавицях.

Врешті вони змінили свою думку, так само, як це буває з головними героями художніх романів — під силою обставин вони стають іншими.

Дослідження особливостей діяльності Рахункової палати дає розуміння, що вона може напрацьовувати авторитет та досягати виконання своїх рекомендацій через покращення їхньої якості. Кращі пропозиції — більше їх виконання — ефективне управління.

Читайте про це у дослідженні:

Також запрошуємо вас до перегляду веб візуалізації, створеної на основі результатів дослідження рекомендацій Рахункової палати 2018 року проведеного Інститутом аналітики та адвокації. 

Аналітичний звіт створений ГО “Інститут аналітики та адвокації” в рамках “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Швеції в Україні. Звіт відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: