Дослідження “Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні”

Оцінка впливу на довкілля (ОВД) – це процедура, спрямована на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів під час прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля.

ОВД це також і державний інструмент оцінки проєктів, що можуть загрожувати довкіллю, який має забезпечувати досягнення природоохоронних норм та участь громадськості у прийнятті рішень щодо таких проєктів. Наразі цей інструмент працює недосконало, оскільки є кілька засадничих проблем: дані про стан довкілля неповні, відповідальні державні органи не мають достатньо ресурсів та залежні від обласної влади. Перелічені проблеми розглянуті у дослідженні Екоклубу “Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні”, яке було представлено 19 жовтня 2021 року.

Запровадження процедури з Оцінки впливу на довкілля в Україні є суттєвим кроком вперед, однак залишається ще багато недосконалостей, що можуть нівелювати цю прогресивну ідею. Під час дослідження Екоклуб мав на меті отримати об’єктивну інформацію про стан процедури з оцінки впливу на довкілля в Україні та розробити рекомендації щодо її вдосконалення, щоб наступні управлінські та політичні рішення були справедливими.

Дослідження виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст дослідження несе виключно ГО «Екоклуб».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: