Дослідження “Культура (субкультури) бідності в Україні”

Проблема бідності належить до рубрики так званих «вічних» проблем людства. Однак попри ї універсальний характер, при застосуванні політик ми маємо справу переважно з цілком конкретними кейсами, закоріненими в контекст.

Проведення реформ в сучасній Україні наражається на безліч світоглядних та поведінкових установок населення, керованих не лише самою бідністю, а й специфічною «культурою (субкультурою) бідності». Культура (субкультура) бідності є способом життя значної кількості людей та набуває ознак спадковості. Формуванню такої культури сприяють як структурні чинники, так і суб’єктивні відчуття людей.

Дослідження «Культура (субкультури) бідності» було виконано у співпраці Центру близькосхідних досліджень та Аналітичного центру УКУ за підтримки фонду «Відродження».

Польовий етап був реалізований у травні 2019 р.

Географія проекту: Херсонська область (м. Скадовськ та м.Чаплинка). Вибір Херсонської області був зумовлений феноменом «одномоментної бідності» значного числа людей внаслідок анексії Російською Федерацією Кримського півострова.

Відбір інформантів для глибинних інтерв’ю та ФГД відбувався за ключовим критерієм малозабезпеченості (факт надання соціальної допомоги, субсидія тощо) та статево-віковими параметрами. В цілому в кожній з двох локацій було проведено по 8 глибинних інтерв’ю, 2 ФГД з представниками малозабезпечених груп населення та по 1 ФГД – з експертами. Всі учасники дослідження проходили анкетування (60 респондентів).

Також читайте: Субкультура бідності в Україні та причини поширення

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: