Аналітичний звіт “Ветерани: спільнота, яка долає соціальне утриманство”

В Україні, внаслідок військового конфлікту з росією який триває з 2014 року, з’явилась нова спільнота – ветерани АТО/ООС. Це люди, які пройшли війну, випробування і втрати, й повернулись у свої міста та села з надією на зміни – на добробут в громадах, на діалог із владою, на можливості самореалізації.

За підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, громадська організація “Простір можливостей” підготувала аналітичний звіт за результатами моніторингу ветеранських просторів, центрів підтримки ветеранів і переселенців у регіонах України.

Базовий принцип взаємодії людей, які пройшли війну – це “рівний – рівному”. Саме через такий принцип мають проходити усі ветеранські проєкти, орієнтовані на соціальну та психологічну адаптацію, медичну чи спортивну реабілітацію, підвищення професійного рівня чи повне перепрофілювання. Цей принцип також закладається і при розвитку ветеранського бізнесу, працевлаштуванні чи навіть вирішенні питання з ветеранською іпотекою.

Одним із інструментів гармонійної реінтеграції ветеранів в громадах є ветеранські простори. Міжнародний досвід США, Канади, Хорватії демонструє важливість таких осередків взаємодії, де ветерани, їхні родини, представники влади та співгромадяни можуть спілкуватись та об’єднуватись навколо спільних цілей.

Посилення ветеранських просторів та їхніх команд – це ще один крок до суб’єктності ветеранського руху та його консолідації навколо цінностей співпраці та діалогу. Організовані, вкорінені та об’єднані ветеранські простори матимуть можливість відстоювати інтереси ветеранів на місцевому та національному рівнях.

Це дослідження якраз має на меті надихнути ветеранські осередки та передати досвід разом із дієвими механізмами розвитку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: