Аналітичний звіт “Трансформація громадянського суспільства Херсонщини в умовах війни. Виклики відновлення” 

Від початку окупації Херсонщини росіянами, в Херсоні та інших містах регіону регулярно проходили мирні антиокупаційні зібрання та акції. Мешканці Херсону збиралися на центральній площі Свободи, і навіть попри очевидні ризики продовжували виходити на акції до кінця березня.

Військова агресія російської федерації та окупація Херсонщини призвели не тільки до загибелі та страждань багатьох мирних громадян та захисників, катастрофічних руйнувань житлових будинків та громадської інфраструктури. Війна зруйнувала звичний порядок організації суспільства та влади в регіоні. Шкода, нанесена суспільним відносинам, породила виклики, які потрібно ретельно враховувати під час післявоєнного відновлення.

Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень пропонують свій погляд на те, як змінювалось громадянське суспільство Херсонщини під час окупації, як відбувалась трансформація і як зникало місцеве самоврядування під тиском окупантів, як виживали херсонці, чинячи спротив окупантам, і як виникало ганебне явище – колабораціонізм. І як тепер, після звільнення, в процесі відновлення не допустити сповзання до авторитаризму.

Дослідження стосується таких тем, як діяльність політичних партій та депутатів в період окупації, мирний спротив, робота громадських ініціатив, громадська самоорганізація, волонтерські ініціативи, робота релігійних груп тощо. Аналітики намагались охопити різні групи громадянського суспільства та форми організації активістів і населення.


Дослідження підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: