Аналітичне дослідження “Соціальний захист і війна в Україні (24 лютого — 30 квітня 2022)”

НА ФОТО: Ілюстрація: Ганна Іваненко

Аналітичний центр Cedos проводить моніторинг впливу війни на сферу соціального захисту в Україні. Цією роботою вони прагнуть зафіксувати найважливіші рішення та події у цій сфері й окреслити основні виклики. Зокрема, розповідаючи про евакуацію дітей з вразливих категорій, соціальні послуги з забезпеченням проживання, соціальні послуги з догляду вдома та надання соціальних послуг в умовах війни.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну стало викликом для всіх сфер — не винятком стала і соціальна, яка опікується вразливими, малозахищеними та незахищеними категоріями населення. 

Надання соціальних послуг є одним із основних напрямків системи соціального захисту нарівні з виплатою грошової соціальної допомоги. Спектр цих послуг є досить широким — від послуг з догляду вдома, різноманітної допомоги з подолання тих чи інших складних життєвих обставин до комплексних медико-соціальних послуг, що передбачають проживання людини у спеціалізованій установі. 

Люди, які отримують соціальні послуги, з тих чи інших причин (або їх комплексу) — як-от вік, самотність, захворювання, соціальні негаразди, бідність тощо — перебувають у вразливому становищі, а отже, ще менш стійкі до різноманітних криз

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: