Прорив у реформі видобувного сектору: парламент ухвалив Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»

18 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». За нього проголосували 244 народних депутати. Ухвалення закону стало можливим завдяки наполегливим зусиллям громадянського суспільства та експертного середовища.

 18 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». За нього проголосували 244 народних депутати.

Ухвалення закону стало можливим завдяки наполегливим зусиллям громадянського суспільства та експертного середовища.

«Нам знадобилось три роки, щоб відбувся справжній прорив у реформі видобувних галузей. Адже ухвалений закон встановлює прозорі «правила гри» у секторі, гарантує відповідальність бізнесу за недотримання цих правил, відкриває всю інформацію про діяльність компаній – від обсягів видобутку і сум платежів у бюджети різних рівнів до  соціальних і екологічних зобов’язань, дає можливість громадянам не лише знати, але й контролювати ситуацію. Цей закон – знаковий антикорупційний крок для держави», – зазначив Олексій Орловський, директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Отже новий закон:

  • дозволяє владі, суспільству та потенційним інвесторам чітко розуміти ситуацію у видобувному секторі країни;
  • дає можливість експертному середовищу та громадськості оцінювати політику держави у сфері надрокористування;
  • створює гарантії прозорих «правил гри» у галузі, що забезпечить додаткову інвестиційну привабливість для країни;
  • дає можливість кожному громадянину контролювати місцеву владу щодо відповідності місцевих бюджетів отриманим коштам від видобувних компаній, а також участі цих компаній в інфраструктурних та соціальних проектах;
  • відкриває місцевим громадам дані про соціальні, екологічні та інші зобов’язання компаній, які підписують угоди на видобуток природних ресурсів;
  • дозволяє виявляти ліцензійні ділянки, які не використовуються за призначенням, а також забезпечує прозорий розподіл платежів, отриманих від видобувних компаній на місцях;
  • пришвидшить створення електронного порталу, де у форматі відкритих даних буде фіксуватись інформація про діяльність видобувних компаній.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: